W nadchodzący weekend wielkie muzyczne święto w Sosnowcu. Przez trzy dni, na scenie zlokalizowanej w Parku Sieleckim, pojawią się gwiazdy muzyki lat 70., 80. i 90., które zachęcą do wspólnej zabawy w rytmach disco.

Trzydniowy festiwal w ramach dni miasta powraca. Sosnowiec Fun Festival to najważniejsza plenerowa impreza w Sosnowcu. Koncerty gwiazd muzyki zaplanowano w dniach od 7 do 9 czerwca. Podobnie, jak w ubiegłym roku wydarzenie podzielone będzie na trzy bloki tematyczne.

Rozpoczyna się Sosnowiec Fun Festival

Pierwszego dnia sceną zawładną zagłębiowskie zespoły i muzycy. Przed własną publicznością zaprezentują się: L4 (godz. 18:00), Niadara (godz. 19:00), Sosnowiecka Orkiestra Dęta (godz. 20:00), a na zakończenie wieczoru zespół Konopians (godz. 21:00).

Drugiego dnia królować będzie muzyka disco i dance, które łączyć będą szaloną zabawę lat 70. 80 i 90. ze współczesnością. Na scenie zobaczymy artystów znanych przez tych młodszych, ale tez i nieco starszych mieszkańców miasta.

Przed sosnowiecką publicznością wystąpi zespół Łobuzy (godz. 18:10), Alexia (godz. 19:15) oraz legendarny zespół Boney M. (godz. 20:20), który wystąpi wraz z Sheylą Bonnick, członkinią pierwszego składu. Gwiazdą wieczoru będzie Captain Jack (godz. 21:30), niemiecki zespół eurodance powstały w latach 90.

Ostatniego dnia wystąpi legenda polskiej sceny rockowej – Kazik Staszewski z zespołem Kult (godz. 20:00). Tego zespołu chyba nie trzeba bliżej przedstawiać, to twórcy takich utworów, jak „Krew Boga”, „Arahja”, „Baranek”, „Dziewczyna bez zęba na przedzie”, czy nieco nowszych utworów „Madryt” i „Wstyd”. Wcześniej jednak na scenie pojawi się zespół Animators (godz. 18:00) oraz Eier (godz. 19:00).

Darmowa komunikacja podczas Dni Sosnowca

Podczas Dni Sosnowca uruchomione zostaną darmowe autobusy. Kursować będą w dniach 7-9 czerwca na czterech trasach po zakończeniu występów tegorocznych gwiazd. Autobusy będą odjeżdżać z przystanku Wawel Sielec w następujących kierunkach: Osiedle Bór Pętla, Zagórze Zajezdnia przez Klimontów, Dąbrowa Górnicza Centrum oraz Milowice Most. W piątek autobusy wyjadą o godz. 22:30, a w sobotę i niedzielę o godz. 23.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here