Zgodnie z październikowymi zapowiedziami prace na stadionie im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi będą trwać dalej. Rozstrzygnięto przetarg na modernizację wnętrza budynku trybuny.

Dotychczas wykonano zabezpieczenie i konserwację dachu. Dodatkowo przebudowano ściany frontowe budynku, nałożono styropian, a budynek jest tynkowany. – Wymieniona jest stolarka okienna i drzwiowa, oraz wprowadzono tam ogrzewanie, którego na trybunie nigdy nie było – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Prace na tym się nie zakończą. Pod koniec listopada podpisano umowę z wykonawcą wnętrza budynku. Wyremontowane mają zostać szatnie zawodników, wymieniona ma zostać instalacja oraz całe zaplecze sanitarne.

Powstaną także nowe pomieszczenia. Jednak to nie wszystko. – Nowością będą też siedziska, które pojawią się na balkonie budynku, tworząc swojego rodzaju lożę VIP będącą najlepszym punktem widokowym podczas meczów piłkarskich i wydarzeń lekkoatletycznych – mówi Jakub Kużdżał, dyrektor czeladzkiego MOSiRu.

Na tym prace się nie zakończą. Na wiosnę przyszłego roku planowany jest kolejny przetarg. – Chodzi o budowę betonowych trybun po stronie zachodniej, bieżni lekkoatletycznej i innych elementów niezbędnych dla przeprowadzenia zawodów lekkoatletycznych – dodaje Szaleniec.

Prace na czeladzkim stadionie trwają od końca marca. Obiekt od lat prosił się o gruntowny remont. Nie mógł być on wykorzystywany, ponieważ w budynku stadionu brakowało ogrzewania, a okna i drzwi były nieszczelne. Obraz ten uległ jednak przedawnieniu, a obiekt niedługo ma robić wrażenie.

CZYTAJ TAKŻE:

Hala i stadion w Czeladzi na ukończeniu. Koniec prac w listopadzie