Kończą się pracę na stadionie im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi oraz pobliskiej hali sportowej. To jednak nie koniec zmian na obiektach.

W przypadku hali sportowej prace są na wykończeniu. Mają się one zakończyć najdalej w listopadzie. Wykonawca obiektu czeka już tylko na szyby do okien, które zostaną zamontowane na ścianie frontowej. Poza nimi do wykończenia zostały zewnętrzne schody.

W przypadku stadionu zakończyły się prace nad zabezpieczeniem i konserwacją dachu oraz przebudową ściany frontowej budynku. Obecnie trwa nakładanie styropianu oraz tynkowanie obiektu. Jak informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi, to jednak nie koniec zmian na stadionie.

– MOSiR przygotowuje się do rozstrzygnięcie dwóch przetargów, na remont wnętrza budynku trybuny oraz realizacji kolejnego etapu remontu stadionu – powiedział burmistrz Czeladzi.

Prace na czeladzkim stadionie trwają od końca marca. Obiekt od lat prosił się o gruntowny remont. Nie mógł być on wykorzystywany, ponieważ w budynku stadionu brakowało ogrzewania. W dodatku okna i drzwi były nieszczelne. Teraz obiekt czeka nowe, prawdopodobnie lepsze życie.

CZYTAJ TAKŻE:

Lalki Baby born to świetna zabawka dla dziewczynek w różnym wieku