W czwartek, 21 czerwca w Będzinie została otwarta nowa filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego. Jej lokalizacja jest nietypowa.

W Będzinie powstała nowa filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego – filia nr 3 Dworzec. O nowej lokalizacji zdecydowali radni, podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Ich zdaniem, ma to pomóc na nowo zagospodarować, pustą od dłuższego czasu, zabytkową przestrzeń dworca.

Usytuowana w zabytkowym budynku Dworca PKP przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej agenda służyć będzie mieszkańcom śródmieścia i innych dzielnic miasta bogatym księgozbiorem, a także ciekawą ofertą kulturalną.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do soboty. Dysponuje ona m.in.: literaturą beletrystyczną dla dorosłych, literaturą piękną dla dzieci i młodzieży, wydawnictwami informacyjnymi, prasą (dzienniki, tygodniki, miesięczniki), w tym periodyki regionalne, stanowiskami komputerowymi z bezpłatnym dostępem do internetu, grami i zabawami edukacyjnymi dla dzieci oraz kącikiem zabaw dla najmłodszych.

Filia nr 3 Dworzec to także punkt informacji miejsko – turystycznej dla wszystkich odwiedzających miasto oraz miejsce, w którym podróżni będą mogli przeczytać prasę, skorzystać z bezpłatnego Internetu, zapoznać się z ciekawą ofertą miejskich wydarzeń kulturalnych.

Otwarta w 660. rocznicę nadania praw miejskich Będzinowi filia, to przyjazna przestrzeń, która będzie kolejnym miejscem kulturalnych, edukacyjnych i informacyjnych spotkań dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że przy okazji warto zadbać o powstanie punktów gastronomicznych w tym miejscu oraz innych lokali z ofertą kulturalno-oświatową, co pozwoli na ożywienie tej części miasta.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here