W związku z trwającymi 14. Sosnowieckimi Dniami Literatury na uczestników wydarzenia czeka bardzo ciekawy i intensywny tydzień, który będzie pełen spotkań autorskich.

Sosnowieckie Dni Literatury to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej.

Wśród wydarzeń zorganizowanych w ramach tegorocznych Sosnowieckich Dni Literatury są spotkania autorskie. W tym tygodniu, w Zagłębiowskiej Mediatece gościć będą: Anna Bikont, Andrzej Franaszek, Cezary Harasimowicz, Marcin Sendecki oraz Zbigniew Białas.

24 września o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Franaszkiem – literaturoznawcą i krytykiem literackim, który od lat zajmuje się twórczością współczesnych polskich poetów. Następnego dnia, gościem będzie Zbigniew Białas – prozaik, który od lat zgłębia wiedzę dotyczącą tożsamości lokalnej oraz zjawiskom społecznym i kulturowym. Spotkanie promujące książkę „Rutka” odbędzie się 25 września.

W środę, 26 września na uczestników wydarzenia czeka spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem – scenarzystom, aktorem i pisarzem. Rozmowie promującej książkę „Saga, czyli filiżanka, której nie ma”, będzie towarzyszyć prezentacja multimedialna. Kolejne spotkanie autorskie to spotkanie z poetą Marcinem Sendeckim.

Tygodniowy cykl spotkań autorskich zakończy spotkanie z Anną Bikot, której biografia „Sendlerowa. W ukryciu” znalazła się w finałowej siódemce książek nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

To jednak nie koniec atrakcji. W kolejnych dniach gośćmi będą Jacek Hugo-Bader, Anna Cieplak czy Elżbieta Baniewicz. Poza spotkaniami autorskimi – w ramach „Rozmów o książkach” – w programie znajdą się także wyjątkowe działania z pogranicza literatury i innych sztuk.

Patronat nad wydarzeniem objął Tygodni Twoje Zagłębie.