W poniedziałek, 24 września ponad 300 uczennic sosnowieckich szkół wzięło udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia poprowadziły mistrzynie sportu.

Otylia Jędrzejczak, Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui, Zofia Klepacka, Katarzyna Woźniak i Magdalena Pałasz poprowadziły w Sosnowcu niezwykłe zajęcia wychowania fizycznego. Wzięło w nim udział 320 uczennic sosnowieckich szkół.

Program „Mistrzynie w szkołach” ma na celu zachęcenie dziewczyn do regularnych ćwiczeń na zajęciach. Jak wynika z rozmów z nauczycielami WF-u coraz więcej nastolatek nie chce ćwiczyć na lekcjach. Codziennością w szkołach są zwolnienia lekarskie, brak stroju i zgłaszanie niedyspozycji.

Wciąż sporo dziewcząt nie docenia roli lekcji wychowania fizycznego i uprawiania sportu. – Na własnym przykładzie chcemy im pokazać, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna i uczy cech, które pozwalają realizować marzenia – stwierdziła Otylia Jędrzejczak.

24 września w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Żeromskiego odbyła się inauguracja programu. Uczennice z sosnowieckich szkół wzięły udział we wspólnym treningu z mistrzyniami sportu, które pokazały, że ćwiczenia to nie jedynie przykra konieczność, ale że można mieć z nich dużo frajdy, dyscypliny oraz dobrej zabawy.