Pięć stacji Sosnowieckiego Roweru Miejskiego wyposażono w dozowniki ze środkami dezynfekującymi. Mają one służyć wszystkim mieszkańcom, także przechodniom.

Sosnowiecki Rower Miejski miał wystartować 1 kwietnia, ale w związku z pandemią koronawirusa miasto przesunęło termin na maj. W międzyczasie premier Mateusz Morawiecki zawiesił do odwołania korzystanie z rowerów miejskich.

Sosnowiec czeka na poluzowanie wprowadzonych przez rząd ograniczeń i szykuje się do startu nowego sezonu Sosnowieckiego Roweru Miejskiego.

Przy pierwszych pięciu stacjach rowerowych Miejski Zakład Usług Komunalnych zamontował specjalne dozowniki z płynem dezynfekującym.

– Dozowniki mają służyć wszystkim mieszkańcom, nie tylko osobą korzystającym z wypożyczalni rowerów, ale również pieszym – mówi Adrian Chmielewski z MZUK Sosnowiec. – Do dezynfekcji używamy nowoczesnego i w pełni bezpiecznego preparatu posiadającego wszelkie niezbędne dokumenty dopuszczające go do stosowania składającego się z nanosrebra oraz nadtlenku wodoru. Preparat ten nie zawiera alkoholu – dodaje.

🔴Kolejne zadanie czas start ‼️

👨🏻‍🔧 Instalujemy dozowniki do dezynfekcji rąk przy stacjach roweru miejskiego w Sosnowiec łączy🚴🏻‍♂️

🙏Mamy nadzieje, że zostaną z nami na długo służąc mieszkańcom Sosnowca 😉

Opublikowany przez MZUK Sosnowiec Wtorek, 28 kwietnia 2020

Z dozowników można już korzystać na stacjach przy dworcu PKP, w parku Sieleckim, a także w rejonie Ślimaka, Górki Środulskiej oraz przy skwerku Inki na Pogoni. – Docelowo zainstalowane zostaną 33 dozowniki na wszystkich wypożyczalniach roweru miejskiego. Na dużych wypożyczalniach składających się z 2 wiat dozowniki będą instalowane podwójnie – tłumaczy Adrian Chmielewski.

MZUK czeka na kolejną dostawę urządzeń. – Nie ukrywam że w dzisiejszych czasach jest to „towar” trudny do zdobycia. Dozowniki i ich konstrukcja muszą spełniać pewne wymagania. Obudowa musi być wykonana ze stali nierdzewnej oraz musi być koniecznie zamykana na klucz, by osoby postronne nie miały dostępu do zbiornika z preparatem – wyjaśnia nasz rozmówca.

Tegoroczny sezon Sosnowieckiego Roweru Miejskiego ma być rekordowy. Zakończyła się budowa 13 nowych stacji, w których będzie 140 nowych rowerów. W sumie na mieszkańców przygotowano 22 wypożyczalnie z 270 jednośladami.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Przez koronawirusa Sosnowiecki Rower Miejski wystartuje nieco później

20 KOMENTARZE

 1. Premier udostępnił parki dla mieszkańcó, więc Chęciński w Sosnowcu pozostawił pozamykane parkingi przy parkach, Premier umożliwił otwarcie żłobków i przedszkoli, więc Chęciński żłobków i przedszkoli w Sosnowcu nie pozwoli otworzyć, a komu na złość Chęciński to robi, Premierowi? Nie, to bezpośrednio utrudnia życie sosnowiczanom! Po wyborach prezydenckich szykuje się referendum w Sosnowcu w sprawie odwołania szkodnika!

  • Bycie w opozycji to stan umysłu i nic z tym Pan nie zrobi. Jak Polska jest Chrystysem narodów, tak Sosnowiec chyba chce być Chrystusem Miast.

   • Zgadzam się Panie Miłoszu, że to stan umysłu, nic mi do stanu umysłu Chęcińskiego, ale ten stan jego umysłu szkodzi nie tylko wizerunkowi miasta, ale przede wszystkim szkodzi finansom miasta. Jak ktoś taki będzie w stanie współpracować z władzami centralnymi, z ministerstwami od których zależy dofinansowanie wielu projektów w każdej dziedzinie. Już podaję pierwszy z brzegu jeszcze gorący przykład, dofinansowanie budowy stadionu, władze Szczecina i Częstochowy wynegocjowały z ministerstwem sportu dofinansowanie budowy swoich stadionów w ilości kilkadziesiąt milionów. W budżetach tych miast pozostanie te kilkadziesiąt milionów które ich prezydenci będą mogli spożytkować na inne cele, prezydent Sosnowca nie potrafił załatwić na stadion ani grosza, po prostu w imieniu naszym i naszych wnuków wziął komercyjny kredyt który będziemy spłacać jeszcze długo jak on szczęśliwie przestanie być prezydentem. Nie potrafił zorganizować dofinansowania, ale potrafi błyszczeć w TVN i atakować Rząd, ten sam Rząd z którym prezydenci innych miast współpracują dla dobra mieszkańców swoich miast, współpracują jako samorządowcy, bez względu na barwy polityczne. Prezydentem Sosnowca nie jest samorządowiec, prezydentem Sosnowca jest szef sztabu wyborczego totalnej opozycji jak sami siebie określili dodając, że strącą pisowsmą szarańczę.

  • Chwała Galaxarowi o przepraszam, Mateuszowi.
   Prezydent Chęciński jak czegoś nie zrobi dla miasta jest beee, bo dlaczego tego nie zrobił?
   Jak coś zrobi też jest beee, bo po co to robi?
   Nie bronie go, niech sam się broni, ale dociekam prawdy.
   Niie wydaje ci się Anonimie, że takie podejście świadczy o jakimś rozchwianiu emocjonalnym po zbyt długim wystawieniu się na działnie TVPis?
   Czyż do prku trzeba dojechać autem? A z buta dla zdrowotności to nie łaska.
   Sam pewnie pracujesz zdalnie, bo sądząc po aktywności na stronach TZ czasu ci u ciebie dostatek ale pociechę do żłobka czy przedszkola byś wysłał. Niech się męczy z maluszkiem kto inny. Nie ważne, że pandemia. Spokojna głowa najważniejsza a Mateuszek obiecał, że nic się nie stanie. A jak sie stanie to i tak Chęciński będzie winien bo nie dopilnował.
   Szkoda klawiatury na więcej pisania bo trzeba trochę przeżyć aby zrozumieć, więc polemiki nie bedzie.

 2. Niej jest to najprzedniejszy trunek, ale wszak sponiewierać ma a nie smakować, Jeszcze nigdy miasto nie dało darmowej gorzały i to 65%vol 😉 a to to skład tego specyfiku „Zawiera: alkohol etylowy > 65%, kompozycja zapachowa, barwnik” także ten, nie dziękujcie i na zdrowie 😀

 3. Do podszywaj Widzącego.
  Konsekracja księdza polega na wyświęceniu osoby a nie jego rąk.
  Słowo Amen znaczy niech tak będzie.
  Artykuł nie dotyczy religi lecz pewnego rozwiązania komunikacyjnego w Sosnowcu.
  Obym się mylił w ocenie lecz sądzę że jesteś szczekaczem politycznym.

 4. Obym się mylił, lecz sądzę, że jesteś PISiorem, półgłówkiem i analfabetą.
  Prawdziwy Polaku! Naucz się pisać po polsku.
  Nie:
  „religi” (bo to co najwyżej może profesora Zbigniewa dotyczyć”
  tylko
  „religii”.
  Wiem. Dla Ciebie nie ma różnicy. Ale jak się chce zabierać głos, jak dorosły, to trzeba się posługiwać językiem, jak dorosły.
  A ty? Sadzisz BYKI jak gimbus.
  Obserwuję Cię od dłuższego czasu. Walisz ortografy aż szumi.
  Najpierw naucz się języka – a potem pisz.

  • Ot i mamy wielkiego uczonego. Wyglądasz na szczekacze politycznego.
   Twoje uwagi i inwektywy świadczą o poziomie Twego intelektu.
   Szczekaj nadal gdyż to mnie nie wzrusza.

 5. Uwaga! Przes „s” trzeba dokleić „http”
  s://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Ks.-Guz-w-TV-Trwam-Ksiadz-nie-zaraza-bo-ma-konsekrowane-dlonie

  wówczas link zadziała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here