W tym roku świąteczny jarmark w Sosnowcu zmieni swoją lokalizację. Urzędnicy postanowili przenieść go na wyremontowaną ulicę Modrzejowską.

W poprzednich latach świąteczne jarmarki w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego odbywały się na Alei Zwycięstwa. W tym roku postanowiono to zmienić i przenieść wszystkie stoiska ze świątecznymi przysmakami i akcesoriami na wyremontowaną ulicę Modrzejowską.

Sosnowiecki Jarmark Świąteczny rozpocznie się 18 grudnia i potrwa do 21 grudnia. Początek o godz. 10.00. Zakupy będzie można robić do godz. 18.00.

– Tak jak w latach ubiegłych, chcemy zaprezentować, zarówno mieszkańcom Sosnowca, jak i całęgo regionu, różnorodne produkty związane z czasem Bożego Narodzenia. Będą m.in. stroiki, bombki, tradycyjne dekoracje, a także wyroby spożywcze – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Mieszkańcy na jarmarku na pewno znajdą ciekawe pomysły na świąteczne prezenty. – Aby stworzyć nastrój grudniowych świąt, w trakcie jarmarku odbędą się także koncerty kolęd, przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej i bezpłatne warsztaty wykonywania ozdób świątecznych – dodaje Rafał Łysy.