15 grudnia na płycie jawornickiego rynku odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. Miłośnicy rękodzieła, folkloru oraz domowych wypieków z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

W weekend poprzedzający święta Bożego Narodzenia jaworznicki rynek zapełni się stoiskami z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi oraz wypiekami przygotowanymi przez stowarzyszenia, placówki oświatowo-wychowawcze oraz inne instytucje. – Będzie to znakomity pretekst do tego, aby zmienić świąteczną dekorację w naszych domach lub zdobyć niepowtarzalny prezent pod choinkę. Na scenie zaprezentuje się uzdolniona młodzież, a osoby odwiedzające jarmark będą miały możliwość zdobycia żywej choinki – zapowiadają urzędnicy.

To jednak nie koniec świątecznego klimaty w tym mieście. 23 grudnia harcerze z jaworznickiego Hufca ZHP przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze i skauci ze wszystkich krajów przynoszą światło prosto z Groty Narodzenia Pańskiego. Jest ono symbolem pokoju i nadchodzących świąt. Tego dnia na rynku planowane jest też wspólne kolędowanie.

Tradycyjne jarmarki świąteczne odbędą się również m.in. w Będzinie, Czeladzi, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.