W środę, 20 grudnia w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego rozpoczął się tradycyjny jarmark świąteczny. Przy Alei Zwycięstwa stanęło ponad 20 stoisk, gdzie można zaopatrzyć się w oryginalne prezenty na święta.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie jarmarku świątecznego wystawcy zaprezentują różnorodne produkty związane z czasem Bożego Narodzenia: stroiki, bombki, tradycyjne dekoracje, różnorodne produkty spożywcze i wiele, wiele innych.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców Sosnowca do odwiedzenia naszego Jarmarku. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. To doskonała okazja aby poczuć klimat nadchodzących świąt – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Na stoiskach można kupić ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze, biżuterię, słodycze, czekolady, ciasta, a także wyjątkowe prezenty dla bliskich osób.

Aby stworzyć nastrój grudniowych świąt, w trakcie jarmarku odbędą się warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób, świąteczne karaoke, koncert kolęd i pastorałek oraz występy zespołów artystycznych i uczniów sosnowieckich szkół.

Sosnowiecki Jarmark Świąteczny jest otwarty od godz. 10.00 do 18.00 i potrwa do soboty, 23 grudnia.

Włodarze miasta, wzorem ubiegłego roku, chcą aby świąteczne atrakcje były w jednym miejscu. Przed Urzędem Miejskim już stoi lodowisko, wzdłuż Alei Zwycięstwa stoją stragany, gdzie jest więcej miejsca niż na Patelni, a na końcu alej znajduje się miejska choinka.

Za nami jarmarki świąteczne w Będzinie, Czeladzi i Dąbrowie Górniczej.