Sosnowieccy policjanci uratowali mężczyznę z pożaru. Wyprowadzili rannego 63-latka z mieszkania, w którym wybuchł piecyk grzewczy. Policjanci ewakuowali również z budynku pozostałych mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 grudnia, około godziny 20.00, w jednym z domów wielorodzinnych w dzielnicy Zagórze. Podczas rozpalania w domowym, węglowym piecyku grzewczym, doszło do wybuchu, w wyniku którego poszkodowany został 63-letni mieszkaniec Sosnowca.

Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci z III komisariatu, którzy bez chwili zawahania weszli do budynku. – W mocno zadymionym mieszkaniu, które zaczynał już trawić ogień z płonącego pieca, mundurowi odnaleźli rannego, kompletnie zdezorientowanego mężczyznę. Szybko wyprowadzili go na zewnątrz, a następnie ewakuowali sześciu lokatorów z pozostałych mieszkań – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Przybyli na miejsce strażacy ugasili ogień, a poszkodowany 63-latek trafił do szpitala. Prowadzone teraz postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności tego pożaru.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowieccy policjanci nagrodzeni. Uratowali kobietę i jej córkę