Władze Sosnowca poinformowały, że miasto otrzymało 2,5 mln zł dofinansowania na przebudowę ulicy Lenartowicza. Zamiast wiaduktu powstanie tutaj nasyp.

Dofinansowanie pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej. Wiadomość z ministerstwa zbiegła się z otwarciem ofert w przetargu na wyburzenie wiaduktu i budowę nowego odcinka drogi wraz z rondem. W przetargu złożono sześć ofert. Najwyższa opiewa na kwotę blisko 10,5 mln zł a najniższa na 5,5 mln zł. To jedynie informacja z otwarcia ofert. W najbliższych dniach zostaną one ocenione i dopiero po skompletowaniu wszystkich dokumentów zostanie wyłoniony wykonawca.

Wiadukt przy ulicy Lenartowicza w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Dofinansowanie na przebudowę Lenartowicza

To będzie bardzo wymagające zadanie dla wykonawcy, ponieważ wszystkie roboty powinny zakończyć się do końca 2021 roku, a zakres prac jest szeroki. – W miejscu obecnego wiaduktu, pod którym kiedyś przebiegała linia kolejowa do kopalni, pojawi się nasyp, a na nim droga, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Zmiany dotyczą także skrzyżowania ulicy Lenartowicza i Szymanowskiego. W tym miejscu obecne skrzyżowanie zastąpi rondo – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Co ważne, przyszły wykonawca będzie musiał tak wykonać prace, by autobusy komunikacji publicznej oraz piesi mogli bez większych przeszkód pokonać ten odcinek drogi – dodaje.

Wiadukt przy ulicy Lenartowicza w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Inwestycja obejmuje również przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych, które powstanie przy nowym rondzie oraz budowę chodnika i drogi rowerowej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Nie tylko wiadukt. Miasto wyremontuje ulicę Mikołajczyka