echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W Będzinie powstaje atrakcyjna strefa rekreacyjna, miejsce wypoczynku i zabawy dla najmłodszych. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca.

Trwają prace związane z rewitalizacją parku Krakowska w Będzinie, który zlokalizowany jest pomiędzy ulicą Krakowską i aleją Kołłątaja. – Ciekawa aranżacja zieleni, ścieżki piesze i rowerowe, ławki i stoliki, nowoczesne oświetlenie, placyki edukacyjne, a wszystko w otoczeniu ozdobnych i zadbanych drzew, krzewów i trawników – wylicza Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

park, ognisko, ławki, zieleń, kładka
Park Krakowska – fot. UM Będzin

W parku pojawi się także specjalne miejsce na ognisko, przyrodniczy plac zabaw i wierzbowe altany. Atrakcją będzie drewniany mostek i stanowisko do obserwacji przyrody na podmokłym terenie. – Uporządkowany i zrewitalizowany park podniesie atrakcyjność tej części Będzina i mam nadzieję, że nie tylko mieszkańcy naszego miasta polubią to miejsce – dodaje prezydent Będzina.

Dotychczas teren był niezagospodarowany, z dziko rosnącą roślinnością. Trwające prace mają wprowadzić nowe zbiorowiska roślinności i wzbogacić zasoby florystyczne i dendrologiczne terenu, a także podnieść świadomość ekologiczną i zrównoważyć pod względem przyrodniczo-urbanistycznym zagospodarowanie przestrzeni publicznych.

Park powstaje w ramach projektu Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego rzek Przemszy i Brynicy i jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Koszt inwestycji to 1,7 mln złotych. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);