Latino na trawie – pod takim tytułem orkiestra Sojka Band wystąpi podczas wakacyjnych koncertów w Parku Zielona, które już na stałe wpisały się w letni repertuar Pałacu Kultury Zagłębia. Pierwszy koncert już w niedzielę, 2 lipca.

Z parkowej sceny będzie można usłyszeć nie tylko muzykę latino, ale także swing, pop oraz znane wszystkim polskie przeboje. Z orkiestrą wystapią soliści Elżbieta Gawlak, Agnieszka Ozorek i Grzegorz Janus. Koncerty odbywać się będą o godz. 18:00, w każdą lipcową niedzielę, z wyjątkiem 9 lipca, kiedy gościnnie wystąpi zespół Back to Big Band.

Latino na trawie to pierwszą część wakacyjnych koncertów w Parku Zielona. Podczas części drugiej – sierpniowej, usłyszymy Miejską Orkiestrę Dętą w cyklu Przeboje Lata.

W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do sali teatralnej PKZ, gdzie przed wejściem będzie można odebrać darmową wejściówkę na dany koncert. Wejściówki będą również dostępne na stronie i w kasie PKZ.

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy – Jerzego Sojki, wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here