36-letni mężczyzna złożył propozycję kontaktu seksualnego małoletniej dziewczynce. Sprawca był przekonany, że wymienia wiadomości z dzieckiem, a w rzeczywistości korespondował z osobą dorosłą.

Internauta z Wrocławia poinformował jaworznickich policjantów, że 36-letni mężczyzna od jakiegoś czasu koresponduje z dorosłą kobietą, która w internecie podała się za trzynastolatkę.

36-letni jaworznianin był przekonany, że wymienia wiadomości z dzieckiem. W korespondencji usiłował nakłonić dziewczynkę do spotkania, podczas którego miałaby ona poddać się innej czynności seksualnej – przekazał asp. sztab. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Kiedy pedofil przyjechał we wtorek do centrum Jaworzna na umówione spotkanie, został zatrzymany przez kryminalnych. – W toku dalszych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów składania małoletniej propozycji poddania się innej czynności seksualnej oraz prezentowania treści pornograficznych – dodaje Michał Nowak.

36-latek na czas prowadzenia postępowania został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Przypomnijmy, że to już kolejny taki przypadek w naszym regionie. Kilka dni temu pisaliśmy o podobnej sytuacji w Sosnowcu.