Zaniedbany od lat Park Grabek w Czeladzi w końcu zostanie zmodernizowany. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy.

Park Grabek w Czeladzi od lat czeka na generalny remont. Zaniedbane alejki, kiepskie oświetlenie i wyasfaltowana dziura w ziemi, która miała być wodnym zalewem w końcu doczeka się rewitalizacji.

W drugim postępowaniu przetargowym zgłosiły się dwie firmy (w pierwszym nie wpłynęła żadna oferta – przyp.).

– Wpłynęły dwie oferty i, co najważniejsze, zaproponowane przez oferentów koszty realizacji tej inwestycji nie przekraczają środków zabezpieczonych na ten cel w naszym budżecie. Tak więc, wkrótce po rozstrzygnięciu przetargu, rozpocznie się rewitalizacja parku, na którą nasi mieszkańcy czekają od kilkunastu lat – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak informują czeladzcy decydenci największą atrakcją odnowionego Parku Grabek będzie zalew wodny, w którym znów po kilkudziesięciu latach pojawi się woda zasilana z Brynicy, strumyki i kaskada wodna. Uporządkowana zostanie także zieleń. Oprócz placu zabaw i wielu elementów do uprawiania aktywności fizycznej, będzie tam wiele innych atrakcji zachęcających do spędzania czasu wolnego dla całych rodzin.

Park Grabek w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Park Grabek w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Przypomnijmy, że na gruntowną modernizację Parku Grabek miasto otrzymało ponad 2 mln złotych dofinansowania, o czym pisaliśmy na początku kwietnia.

– Na prace rewitalizacyjne przy zalewie otrzymamy dotację unijną w wysokości 2,26 mln zł, a ok 3,5 mln zł. na remont Grabka dołożymy z własnych środków zabezpieczonych w tegorocznym budżecie miasta – wyjaśniał wówczas burmistrz Szaleniec.

Odmieniony Park Grabek ma być gotowy w przyszłym roku. – Mam nadzieję, że pod koniec września przyszłego roku, bo w tym terminie zgodnie z planem powinny zakończyć się prace, wspólnie będziemy się cieszyć z odnowionego w dużej części parku – kończy włodarz Czeladzi.

Cały czas trwają też prace na Piaskach, gdzie w parku Prochownia powstaje duży Park Rozrywki.

Zagłębiowski park przejdzie prawdziwą metamorfozę [WIZUALIZACJE]