Zagłębie Sosnowiec spadło z Lotto Ekstraklasy, ale wysłużony Stadion Ludowy nadal będzie gościć najlepsze drużyny w Polsce. Swoje domowe mecze jesienią rozgrywać tu będą piłkarze Rakowa Częstochowa.

Raków Częstochowa po 21 latach wraca do piłkarskiej elity. Kibice nie zobaczą jednak swoich ulubieńców przy Limanowskiego. Podopieczni Marka Papszuna jesienią swoje domowe mecze będą rozgrywać na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Umowa w tej sprawie została podpisana w poniedziałek.

– Będzie to konkretny dochód dla miasta i klubu – podkreśla Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec.

Umowa została podpisana na cały sezon, ale klub z Częstochowy w każdej chwili może wrócić na swój obiekt. Wcześniej musi jednak spełnić wszystkie wymogi licencyjne.

– Nasz klub wysłał prośbę do PZPN-u, by przy układaniu kalendarza nasze mecze nie kolidowały ze spotkaniami Rakowa. Chlelibyśmy dostosować terminarz tak, by ze względu na murawę drużyny nie grały dzień po dniu. Dużo też zależy od właściciela praw medialnych w Ekstraklasie, czyli od Canalu+. Z podobną prośbą zwróci się także częstochowski klub – powiedział nam rzecznik prasowy Zagłębia.

Wiadomo też, że Raków Częstochowa ludzi do organizacji swoich spotkań będzie podnajmować z Sosnowca.

– Mecze będą obsługiwali pracownicy MOSiR-u oraz pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy od lat zabezpieczają mecze na Stadionie Ludowym. Są to doświadczeni ludzie, którzy znają każdy zakamarek tego obiektu i wiedzą, jak w danej sytuacji reagować – dodał Jerzy Mucha.

Przypomnijmy, że to już nie pierwszy przypadek, kiedy na Stadionie Ludowym swoje domowe mecze rozgrywa inna drużyna. W sezonie 2009/2010 przy Kresowej grały Wisła Kraków i Cracovia.

Stadion Rakowa nie spełnia norm licencyjnych. Obiekt musi przejść gruntowną modernizację. Częstochowianie czekają jednak na nowy stadion. W maju powinna być gotowa dokumentacja projektowa oraz ogłoszony przetarg na wykonawcę.