Firma Mucha posiadająca salony motoryzacyjne marki Opel w Mikołowie i Tychach stała się już synonimem jakości. I to nie tylko tej marki samochodów , lecz także solidności w sprzedaży i serwisowaniu, nakierowanej na jakościową obsługę klientów. Sympatycy tej marki pojazdów z terenu Zagłębia już niebawem będą mieli zagwarantowany podobnie wysoki standard usług, gdyż spółka Mucha otwiera kolejny salon sprzedaży wraz z serwisem w Sosnowcu.

Firma Mucha jest najstarszym w regionie działającym punktem dealerskim Opla. Już od 25 lat. Jej założyciel, Jan Mucha, zawsze skromnie przyznawał, że na zaufanie klientów pracuje się latami. Swój pierwszy warsztat blacharsko-lakierniczy założył w Mikołowie jeszcze w latach 60-tych. Zwolennicy wyścigów motocyklowych (zwłaszcza starsze pokolenie) pewnie pamiętają go jako leadera zawodników KS „Świętochłowice”. Wielokrotnie stawał na najwyższym sportowym podium. Zaliczany był do krajowej i europejskiej czołówki w sporcie motocyklowym. Po wycofaniu się z zawodów założył warsztat blacharsko-mechaniczny. Cechy charakteru ukształtowane w rywalizacji na stadionach sprawdziły się także w życiu zawodowym. Ciągła nauka, dążenie do innowacyjności, wytrwałość w dążeniu do celu, dyscyplina oraz szacunek dla rywali przyniosły dobre efekty również w prowadzeniu biznesu motoryzacyjnego. Te zalety pan Jan starał się wpoić swym następcom, synom Tomaszowi i Markowi. Teraz oni, gdy już zabrakło ojca, rozwijają rodzinną firmę.

Oni także są zdania, że wizerunek firmy tworzą jej pracownicy, solidnie, profesjonalnie i w sposób kulturalny obsługujący klientów. To procentuje w dłuższej perspektywie i stanowi największy atut firmy. Potwierdzają to także liczni zwolennicy tej marki samochodów, którzy w salonach Opla Muchy w Mikołowie i Tychach kupują już swoje drugie, trzecie, a nawet czwarte auto.

W corocznych rankingach sprzedaży aut i obsługi klientów firma Mucha plasuje się zawsze w ścisłej czołówce. Długa byłaby lista nagród i dyplomów, które pracownicy tej firmy zdobyli w ciągu 25 lat działalności w krajowej sieci Opla, skupiającej ponad 70 dealerów.

Salon Opel Mucha w Tychach – fot. mat. pras.
Salon Opel Mucha w Tychach – fot. mat. pras.

Już niebawem w Sosnowcu otwarty zostanie salon Opla Muchy, wraz z serwisem, przy alei Zagłębia Dąbrowskiego, pomiędzy stacją benzynową Shella a centrum handlowym Castorama. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na kwiecień br. Nie tylko zmotoryzowani z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi będą mieli – dzięki dogodnej lokalizacji – łatwy dostęp do pełnej gamy opli i serwisu, lecz także mieszkańcy dalszych miejscowości tradycyjnie powiązanych z regionem Zagłębia.

Kierownictwo firmy Mucha zdecydowało się wykorzystać nadarzającą się biznesową okazję, aby – ku zadowoleniu klientów – rozwinąć rynek oplowski we wschodniej części województwa w celu pełniejszej i lepszej obsługi zmotoryzowanych.

Nowy salon Opla w Sosnowcu to także korzyść dla wielu potencjalnych pracowników. Mogą tam znaleźć atrakcyjne miejsca pracy zarówno w dziale sprzedaży, jak i w serwisie. Branża motoryzacyjna należy do najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Nasycona jest nowoczesnymi rozwiązaniami mechanicznymi i informatycznymi. Ciągle przybywa też aut na naszym runku. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na wysoko kwalifikowaną kadrę salonów i serwisów samochodowych. Firma Mucha, zatrudniająca już ponad 100 pracowników, przoduje na polskim rynku motoryzacyjnym w stosowaniu najnowszych skomputeryzowanych systemów zarządzania i obsługi klientów. Dlatego jej personel (pracujący w większości w niezmienionym składzie od lat) ma poczucie satysfakcji z pracy, widząc jednocześnie możliwości awansu oraz rozwoju kwalifikacji.

Salon Opel Mucha w Mikołowie – fot. mat. pras.
Salon Opel Mucha w Mikołowie – fot. mat. pras.

Na 20 stanowiskach serwisowych profesjonalna obsługa, stale zresztą szkolona, wykonuje wszelkie naprawy, a warsztat blacharsko-lakierniczy w ciągu miesiąca może dokonać napraw nawet 200 aut. Firma dysponuje flotą 70 samochodów zastępczych, dobrze wyposażonych i z małym przebiegiem kilometrów, które może zaoferować klientom na czas naprawy ich samochodów w serwisie w Mikołowie i Tychach. Uruchomiono też oryginalny program online, pozwalający klientowi prześledzić przez Internet, na jakim etapie naprawy jest jego samochód.

Dzięki nowatorskiemu programowi Mucha Casco klient zawsze może liczyć na pomoc tutejszego serwisu w różnych przypadkach losowych na drodze. Dla stałych klientów opracowano specjalny program rabatowy.

W salonach Opel-Mucha klienci chętnie pytają też o samochody używane, gdyż wiedzą, że są one dokładnie sprawdzane przez serwis pod względem technicznym. Kupując u Muchy auto używane ma się 100 % gwarancji, że przeszło ono szczegółową kontrolę i wszystkie części są sprawne.

Nie bez znaczenia jest także sam produkt oferowany klientom, czyli wszechstronna gama nowoczesnych, czasem wręcz awangardowych modeli Opla. Już obecnie mieszkańcy z Zagłębia, nie czekając na otwarcie nowego salonu w Sosnowcu, mogą zamawiać wybrane przez siebie modele samochodów marki Opel w salonach w Mikołowie i w Tychach w ramach firmowej akcji promocyjnej 100 okazji na 100 dni. Wystarczy też zalogować się na stronie firmy Mucha, by skorzystać z dogodnych, okazjonalnych usług handlowych lub serwisowych. Doradcy handlowi, uwzględniając potrzeby i zainteresowania klienta, potrafią zaproponować bardzo spersonalizowane oferty. Otaczają też szczególną opieką klientów firmowych.

Salon Opel Mucha – fot. mat. pras.
Salon Opel Mucha – fot. mat. pras.

Salony Mucha Auto:

43-190 Mikołów
ul. Katowicka 59
32 226 26 26

43-100 Tychy
ul. Beskidzka 51
32 325 00 00

41-219 Sosnowiec
Al. Zagłębia Dąbrowskiego 19
32 428 55 55