41-letni mężczyzna rzucił nożem w nowego partnera swojej byłej konkubiny. Ostrze wbiło się w meblościankę tuż obok głowy niedoszłej ofiary. Napastnikowi grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sosnowieckiej dzielnicy Konstantynów. W sylwestrowy wieczór, 41-letni mężczyzna zdecydował się złożyć „niezapowiedzianą wizytę” swojej byłej konkubinie. W jej mieszkaniu zastał jej nowego partnera. Kiedy tylko go zobaczył, z odległości około 2 metrów rzucił w jego kierunku nożem.

Ostrze wbiło się w meblościankę tuz obok głowy 62-latka. – To nie zniechęciło agresora. Zamierzał zaatakować go ponownie drugim nożem, który miał przy sobie, na szczęście do tragedii nie doszło dzięki zdecydowanej postawie pokrzywdzonego. Przygniótł on atakującego do podłogi fotelem – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Prokurator przedstawił 41-latkowi zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

zagłębie-info