12 stycznia Dąbrowa Górnicza ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Co się będzie działo w dębowym mieście?

12 stycznia już po raz dwudziesty ósmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na terenie całej Polski i poza jej granicami przeprowadzane będą zbiórki pieniężne na zakup aparatury ratującej życie dzieciaków. W tym roku wiatr w żagle dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Sporo będzie się też działo w Dąbrowie Górniczej.

W Dąbrowie Górniczej orkiestrowe wydarzenia odbędą się nad Pogorią III, Pałacu Kultury Zagłębia i Szkole Podstawowej nr 7.

O godz. 11.00 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizuje wspólne morsowanie. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa wodnego oraz porad, jak bezpiecznie zachowywać się na lodzie. Będą też zajęcia ze strzelania, dobra muzyka, a także aukcje i licytacje. Inicjatywa Dąbrowska będzie serwować żurek i ciacha.

WOŚP 2019 w Dąbrowie Górniczej - fot. Dariusz Nowak
WOŚP 2019 w Dąbrowie Górniczej – fot. Dariusz Nowak

W godzinach od 15.00 do 20.00 impreza przeniesie się do Pałacu Kultury Zagłębia. Na mieszkańców czekać tam będą stoiska dąbrowskich stowarzyszeń, na których będzie można kupić gadżety, z których cały dochód zostanie przekazany WOŚP. Będą też warsztaty, gry i zabawy dla dzieci.

O godz. 18.00 Wcale Nie Nadęta Orkiestra Dęta zagra koncert dla dzieci. Wśród utworów nie zabraknie piosenek z Akademii Pana Kleksa, przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, a także muzyki marszowej i klasycznej. Celem koncertu jest zaprezentowanie możliwości muzycznych i stylistycznych orkiestry dętej.

O godz. 19.30 na scenie zobaczymy Dawida Jędrusika – młodego dąbrowianina, który podbił serca jurorów tegorocznej Mam Talent. Tradycyjnie o godz. 20.00 odbędzie się światełko do nieba.

Orkiestrowe granie zawita w tym roku również do Szkoły Podstawowej nr 7. Odbędzie się tam dobroczynny mecz siatkówki dla małych i dużych fanów tego sportu.