Będzińscy policjanci zatrzymali 21-latka, który zaatakował 29-letniego mieszkańca Będzina. Napastnik rzucił w mężczyznę trzema nożami kuchennymi, a następnie znieważył interweniujących policjantów.

Policjanci z będzińskiej patrolówki zostali wezwani na interwencję w obrębie jednego z domów na terenie miasta, gdzie doszło do awantury. Zgłaszający poinformowali mundurowych, że cała sytuacja rozpoczęła się nieco wcześniej, przed terenem zamieszkiwanej posesji. Doszło wtedy do sprzeczki pomiędzy zgłaszającym, a 21-letnim mężczyzną.

Kiedy wydawało się, że cała sytuacja jest rozwiązana, agresywny 21-latek pojawił się przed bramą wjazdową na posesję wraz z innym mężczyzną. Napastnicy szarpali za bramę oraz kierowali groźby pozbawienia życia do mieszkańców. W pewnym momencie rozegrały się mrożące krew w żyłach sceny. 21-latek rzucił trzema nożami kuchennymi w kierunku mężczyzny, który stał zaledwie kilka metrów od niego. Ostrza noży nie zdołały przebić zimowej kurtki, co pomogło uniknąć tragedii.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili i zatrzymali sprawców niebezpiecznego zdarzenia oraz zabezpieczyli materiał dowodowy. Do policyjnego aresztu trafili dobrze znani policjantom mężczyźni. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

Ponadto 21-latek oprócz wcześniejszych zarzucanych mu czynów usłyszał zarzut naruszenia nietykalności interweniujących policjantów oraz znieważenia ich. Na wniosek śledczych i prokuratora będziński sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Natomiast zatrzymany 58-latek odpowie przed sądem za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych