W związku z ogłoszoną w piątek, 30 października, decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy, ZTM odwołuje specjalne linie cmentarne. Miały one kursować z okazji dnia Wszystkich Świętych od 31 października do 2 listopada.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Zarząd Transportu Metropolitalnego zaplanował wprowadzenie wielu zmian w komunikacji miejskiej. Do najważniejszych należeć miały: zwiększenie pojemności taboru oraz bezpłatne przejazdy 1 listopada. Ponadto, niektóre regularne linie ZTM miały mieć zmienione trasy oraz miały być obsługiwane przez większe pojazdy.

Najistotniejszą kwestią było jednak wprowadzenie specjalnych linii cmentarnych. Jednak w związku z piątkowym komunikatem premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącym zamknięcia nekropoli w całym kraju w okresie od 31 października do 2 listopada specjalne linie cmentarne zostają odwołane. – Jesteśmy w tej kwestii zależni od Ministerstwa Zdrowia i Rządu RP, a ogłoszone wytyczne są dla nas wiążące – zaznaczają przedstawiciele ZTM.

Warto jednak zaznaczyć, że część wcześniej zapowiedzianych zmian zostaje podtrzymanych. W okresie Wszystkich Świętych (30 października – 2 listopada), na niektórych liniach autobusowych, kursujących w rejonie cmentarzy, będą obowiązywały objazdy i utrudnienia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Rozkłady i Komunikaty – Komunikaty. Zainteresowani mogą również skorzystać z bezpłatnej i czynnej całą dobę przez 7 dni w tygodniu infolinię (800 16 30 30).