Już wkrótce ruszy modernizacja kolejne parku. Dzięki przebudowie Parku Podlęże w Jaworznie mieszkańcy zyskają idealne miejsce do wypoczynku u relaksu.

Na lipcowej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie radni dokonali przesunięć w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Umożliwia to podpisanie umowy z wykonawcą na przebudowę Parku Podłęże.

Co się zmieni w Parku? – Będzie zdecydowanie więcej zieleni i miejsc do aktywnego wypoczynku. Stanie się również jaśniej w nocy poprzez budowę nowego oświetlenia parkowego LED. Istniejące alejki żwirowe zostaną zastąpione nowoczesną nawierzchnią mineralno-żywiczną. Powstanie również kilka nowych ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Wśród nowych alejek znajdzie się wariant z nawierzchnią asfaltową, która będzie torem rolkowym – wylicza Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaworznie.

To jednak nie koniec zmian w tym miejscu. Przy wejściu do parku powstanie fontanna, a na jego terenie zabudowana zostanie wolnostojąca toaleta. Zamontowany zostanie również monitoring. Zakres inwestycji przewiduje również montaż nowych ławek, koszy na śmieci i koszy na psie odchody, leżaków, hamaków, stołów z ławami, budek dla ptaków, nietoperzy i owadów.

Utworzone zostaną też miejsca do wypoczynku (grill, krąg na ognisko, boksy relaksu i książki) oraz strefy aktywności w postaci ścieżki zdrowia, boiska poliuretanowego, ścieżki sensorycznej, rolkowiska. Uporządkowania zostanie także zieleń parkowa.

Park zostanie przebudowany przy udziale środków unijnych. Wydział Inwestycji Miejskich zdobył na niego 2,6 miliona złotych. Najlepszą ofertę na wykonanie projektu złożyła firma GARDENBUD, która jest wykonawcą m.in. byczyńskiego Rynku i Wodnego Placu Zabaw na Plantach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W sierpniu otwarcie największego w regionie wodnego placu zabaw