Miasta Zagłębia Dąbrowskiego dbają o to, żeby młodzież miała co robić latem w mieście. Już od 23 czerwca dzieci i dorośli będą mogli skorzystać z atrakcji miejskich basenów i pływalni w Sosnowcu. Gdzie jeszcze będzie można skorzystać z kąpieli wodnych w naszym regionie?

Wysokie temperatury sprzyjają kąpielom w miejskich basenach i pływalniach. Już wkrótce mieszkańcy ponownie będą mogli korzystać z kąpieli wodnych w różnych punktach Sosnowca. Letnie pływalnie uruchomione zostaną nie 15 czerwca, jak pisaliśmy na początku miesiąca, a 23 czerwca. Opóźnienie spowodowane było złymi warunkami atmosferycznymi.

SOSNOWIEC

23 czerwca od godz. 12.00 czynne będą pływalnie letnie przy ul. 3 Maja 41 oraz ul. Wojska Polskiego 181. Z obiektów będzie można korzystać od poniedziałku do czwartku w godz. od 9.00 do 19.00, natomiast w weekendy, od piątku do niedzieli w godz. od 9.00 do 20.00.

Basen Sielecki - fot. MOSiR
Basen Sielecki – fot. MOSiR

Pływalnia przy ulicy 3 Maja 41 (Sielec)

 • bilet wstępu normalny (osoby dorosłe) – 8,00 zł,
 • bilet wstępu ulgowy (młodzież szkolna, renciści, emeryci) – 4,00 zł,
 • dzieci do lat 7 pod opieką osoby pełnoletniej – wstęp w ramach biletu wstępu opiekuna,
 • osoba niepełnosprawna z opiekunem – 1,00 zł,
 • opiekunowie osób niepełnosprawnych – wstęp w ramach biletu wstępu osoby niepełnosprawnej,
 • grupy zorganizowane przez placówki oświatowe, jednostki pomocy społecznej,
  spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe – 10,00 zł – po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika obiektu.
 • bilet wakacyjny – obowiązuje w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku
  – dzieci i młodzież zamieszkała na terenie miasta Sosnowca lub uczęszczająca do szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu miasta Sosnowca – 2,00 zł (warunkiem nabycia biletu wakacyjnego jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej),
  – grupy zorganizowane przez placówki oświatowe, jednostki pomocy społecznej, spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe – bezpłatnie (warunkiem nabycia biletu wakacyjnego jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej)
 • wypożyczenie leżaka – 15,00 zł/dzień.
  Dodatkowo na terenie obiektu: internet bezprzewodowy.

Pływalnia Letnia przy ulicy Wojska Polskiego 181

 • bilet wstępu normalny (osoby dorosłe) – 8,00 zł,
 • bilet wstępu ulgowy (młodzież szkolna, renciści, emeryci) – 4,00 zł,
 • dzieci do lat 7 pod opieką osoby pełnoletniej – wstęp w ramach biletu wstępu opiekuna,
 • osoba niepełnosprawna z opiekunem – 1,00 zł,
 • opiekunowie osób niepełnosprawnych – wstęp w ramach biletu wstępu osoby niepełnosprawnej,
 • grupy zorganizowane przez placówki oświatowe, jednostki pomocy społecznej, spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe – 10,00 zł – po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika obiektu.
 • bilet wakacyjny obowiązuje w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku
  – dzieci i młodzież zamieszkała na terenie miasta Sosnowca lub uczęszczająca do szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu miasta Sosnowca – 2,00 zł (warunkiem nabycia biletu wakacyjnego jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej).
  – grupy zorganizowane przez placówki oświatowe, jednostki pomocy społecznej, spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe – bezpłatnie (warunkiem nabycia biletu wakacyjnego jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej)
 • wypożyczenie leżaka – 15,00 zł/dzień
  Dodatkowo na terenie obiektu: internet bezprzewodowy.

Kąpielisko „Stawiki” przy ul. Kresowej

wstęp wolny.

W porównaniu do ubiegłego roku oddane do użytku będzie zaplecze sanitarne, a więc prysznice czy przebieralnie – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

BĘDZIN

3 czerwca o godzinie 9:00 otwarto nowy sezon wodnych atrakcji. Na wszystkich miłośników letniej strefy czeka wodny plac zabaw, który znajduje się na os. Warpie. Przy sprzyjających warunkach pogodowych plac będzie czynny codziennie przez całe wakacje w godzinach 9:00-21:00.

Wodny plac zabaw w Będzinie otwarty – fot. UM Będzin
Wodny plac zabaw w Będzinie otwarty – fot. UM Będzin

DĄBROWA GÓRNICZA

Od 15 czerwca otwarte są kąpieliska nad zbiornikami Pogoria I i Pogoria III.

Pogoria III - fot. Dariusz Nowak (nddg)

Co z ratownikami?

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przyznaje, że nadchodzący sezon może być kryzysowy. Bo brakuje chętnych do pracy. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są pieniądze, a także fakt, że jest to jedynie praca sezonowa, wymagająca dodatkowych kursów. Ratownicy przyznają także, że są przeciążeni i źle traktowani.

Na szczęście w naszym regionie udało się skompletować odpowiednią liczbę ratowników, którzy czuwać będą nad bezpieczeństwem korzystających z atrakcji miejskich zbiorników wodnych i basenów.