25 maja uroczyście otwarty został nowoczesny basen, który powstał w Zagórzy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu. Poznaliśmy już cennik i godziny otwarcia.

Na wartą 14,5 mln zł inwestycję mieszkańcy Zagórza czekali od ponad 30 lat. Teraz w końcu mogą odetchnąć z ulgą – od dziś nowa pływalnia jest już dostępna.

Basen powstał pomiędzy głównym budynkiem szkoły, a ul. Bohaterów Monte Cassino. W skład obiektu wchodzi basen (główna niecka o wymiarach 25×16,5 m) oraz osiem torów, które w jednej części mają regulowaną głębokość. To ukłon w stronę osób niepełnosprawnych, którzy bez problemu będą mogli korzystać z sosnowieckiego obiektu.

Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec
Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec

Jest też basen rekreacyjno-rehabilitacyjny oraz brodzik. Basen rehabilitacyjny wyposażony jest w masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania. Do dyspozycji mieszkańcy mają również dwie sauny – suchą i parową.

Basen przetestował już prezydent Arkadiusz Chęciński, który do wody skoczył w garniturze i przepłynął pierwszą długość.

Pływalnia dostępna jest zarówno dla uczniów szkoły, jak i dla mieszkańców. Od poniedziałku do piątku basen będzie dostępny dla wszystkich sosnowiczan w godzinach od 6.15 do 8.00 oraz od godz. 15.15 do 22.30. Uczniowie natomiast będą korzystać z obiektu w od 8.00 do 15.00. W weekendy basen będzie dostępny dla wszystkich od 6.15 aż do 22.30.

Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec
Otwarcie basenu w Zagórzu – fot. PL/UM Sosnowiec

Godzina pływania w nowym basenie w Zagórzu będzie kosztowała 10 zł (bilet normalny) lub 6 ł (bilet ulgowy). Osoby niepełnosprawne zapłacą za godzinę 2 zł. Bilet rodzinny (2+2) będzie kosztował 25 zł.

Bezpłatnie z basenu będą mogli skorzystać dzieci do lat 7 (wstęp w ramach biletu rodzica lub opiekuna) oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. MOSiR wprowadził także karnety przedpłacowe ważne przez 90 dni.

KLIKNIJ I ZOBACZ CENNIK

Przypomnijmy, że budowa pływalni rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku i kosztowała 14,5 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel spore dofinansowanie – 3,1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 150 tys. dolarów od fundacji Timkena.