1 lipca otwarto sosnowieckie kąpieliska w Sielcu i Niwce. Mieszkańcy muszą jednak przestrzegać wyznaczonych przez MOSiR zasad.

Od środy, 1 lipca, mieszkańcy Sosnowca mogą korzystać z dwóch odkrytych basenów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował o otwarciu dwóch kąpielisk: przy ulicy 3-go Maja 31 (Sielec) oraz przy ulicy Wojska Polskiego 181 (Niwka).

Ze względu na pandemię koronawirusa zmieniły się jednak zasady użytkowania basenów. Oba obiekty otwarte będą w dwóch turach, a zakupiony bilet wstępu (6 zł normalny i 3 zł ulgowy) upoważnia do wejścia tylko na jedną turę.

Od poniedziałku do czwartku pierwsza tura trwa od godz. 9.00 do 13.30, a druga tura od godz. 14.30 do 19.00. Od piątku do niedzieli pierwsza potrwa od godz. 9.00 do 14.00, a druga od godz. 15.00 do 20.00. Pomiędzy turami planowana jest przerwa techniczna.

Ile jednocześnie osób będzie mogło korzystać z basenów? Na Sielcu jednocześnie będzie mogło przebywać 1000 osób, a w Niwce – 500 osób.

Korzystając z sosnowieckich kąpielisk trzeba także pamiętać o dodatkowych obostrzeniach. Na obiektach MOSiR-u należy dezynfekować ręce po wejściu na teren kąpieliska, trzeba zasłaniać usta oraz nos (maseczki można ściągnąć jedynie w strefie natrysków oraz podczas korzystania z basenów). Należy też pamiętać o zachowaniu społecznego dystansu wynoszącego dwa metry.

Aby skorzystać z kąpieliska należy również wypełnić specjalne oświadczenie o stanie zdrowia (najlepiej wypełnić je przed przyjściem). Pracownicy obsługi obiektu mogą też dokonać pomiaru temperatury ciała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nie przepłacaj. Stylowa koszula męska nie musi być droga