W sobotę kolejne zagłębiowskie miasto rozpoczyna miejskie święto. Tym razem Będzin. Koncerty już tradycyjnie odbędą się w parku na Dolnej Syberce. Przez dwa dni na scenie zobaczymy gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

W sobotę, 9 czerwca ruszają Dni Będzina. Czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Podczas obchodów będzie można podziwiać pokazy sztucznych ogni, wziąć udział w licznych konkursach, kiermaszach oraz spędzić czas przy stoiskach promocyjnych i punktach gastronomicznych.

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 10:00 od Bitwy Grffiti. O oprawę muzyczną zadba Dj FEEL-X, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe. Następnie, na będzińskiej scenie wystąpi formacja prezentująca muzykę w stylistyce typowo rockowej – zespół Zupa. Start o godz. 16:00.

Brzmienia przebojowego rocka oraz gitarowej muzyki zaprezentuje zespół Elektryczne Gitary, który zagra o godz. 17:30. Kolejno, o godz. 19:00, na scenie pojawi się idolka młodego pokolenia, charyzmatyczna Margaret. Na koniec muzycznej podróży, o godz. 20:30 pojawi się ikona polskiej muzyki rozrywkowej – Maryla Rodowicz.

Drugi dzień na tegorocznej scenie zapowiada się równie interesująco. Muzycznych wrażeń dostarczy wszystkim Wojciech Gruszczyński – artysta z Będzina, który od blisko 20 lat zajmuje się zawodowo muzyką, jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, autorem tekstów, był także uczestnikiem The Voice of Poland. Jego koncert rozpocznie się o godz. 16:00.

Następnie, o godz. 17:30 wystąpi Katarzyna Cerekwicka – polska wokalistka, autorka tekstów wykonująca muzykę z pogranicza popu, soulu i r’n’b. Kolejno, o godz. 19:00 na scenie pojawi się zespół Blue Cafe, który tworzy muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich. Finał będzie należeć do zespołu Ich Troje, którego założycielem i frontmenem jest charyzmatyczny Michał Wiśniewski.

Ponadto, na mieszkańców, podczas dwóch dni czekać będzie niezwykłe widowisko świetlne. Niebo rozbłyśnie milionami świateł za sprawą uczestników Międzynarodowego Festiwalu Pirotechnicznego Magic Fireshow. Drużyny z Polski, Austrii oraz Słowacji zaprezentują się w godzinach 22:00 i 22:20.

Na uczestników wydarzenia, którzy podróżować będą komunikacją miejską czekają dodatkowe autobusy w kierunku Dąbrowy Górniczej trasą linii 807 z przystanku Będzin Stadion w kierunku Gołonóg Zajezdnia, o godz. 22:50 oraz w kierunku Wojkowic (Park) trasą linii 24 przez Łagiszę z wyłączeniem przystanków Będzin Targowisko, Osiedle Zamkowe Grodziecka, Grodziec Bory o godz. 22:50.

CZYTAJ TAKŻE:

Rusza muzyczne święto. Na scenie Organek, Marek Piekarczyk i Ewa Farna