W piątek kolejne miasto będzie świętować. Tym razem Zawiercie. Przez trzy dni na scenie zobaczymy gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Tegoroczne święto Zawiercia rozpocznie się w piątek, 8 czerwca i potrwa trzy dni. Na scenie zlokalizowanej na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego przy ul. Leśnej każdego dnia wystąpi gwiazda polskiej sceny. Atrakcji nie zabraknie.

W piątek, 8 czerwca, jako pierwszy wystąpi Hutnik Band (godz. 18:00). Następnie, na scenie pojawi się Full Light. Piątkowy wieczór zakończy koncert Organka.

Sobotnie świętowanie rozpocznie się o godz. 17:00 od koncertu finalistów „Mam talent od Jezusa”. O 18:00 odbędzie się koncert laureatów konkursu „Piosenka filmowa”. Następnie, wystąpią dzieci ze szkoły tańca „Dance Don`t Wait”. Wieczór zakończy koncert symfoniczny muzyki rockowej i filmowej. Gwiazdą wieczoru będzie charyzmatyczny Marek Piekarczyk.

Ciekawie zapowiada się także ostatni dzień imprezy. W niedzielę, miejskie święto rozpocznie się o godz. 16:00 od kadryla na koniach w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii im. króla Jana III Sobieskiego. Następnie, na scenie pojawi się Fancy A. Później, sceną zawładną uczniowie Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej – Sekcja wokalna. O godz. 19:00 uczniowie będą mogli bawić się do hitów lat 80. i 90., będzie to rozgrzewka przed koncertem gwiazdy wieczoru, którą jest Ewa Farna.

Imprezie towarzyszyć będą ciekawe atrakcje w różnych częściach miasta. Na mieszkańców czekać będą m.in. Bitwa o Jurę w hali OSiR, gry i zabawy na boisku OSiR, warsztaty dla dzieci na parkingu Miejskiego Ośrodka Kultury czy kreatywne zabawy w ramach Nocy Bibliotek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. O… Pani Cygnarowska. Więc ‚RUSZA’ kolejne święto.
    Rozpoczyna, startuje, to-pierwszy-dzień, dziś (jutro)-początek…
    Pani chyba RUSZAĆ lubi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here