Rozpoznano sprawcę, który pociął twarze sosnowiczanek [AKTUALIZACJA]

9
7070

Jak przekazała policja, rozpoznano sprawcę, który przed kilkoma tygodniami w Katowicach pociął twarze dwóm młodym kobietom z Sosnowca. To 26-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich.

Przed godziną 15.00 w środę do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach został doprowadzony 26-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Przypomnijmy, że od 5 maja mężczyzna przebywał w Zakładzie Karnym w Herbach (za kradzież z włamaniem – przyp. red.)

Informacje na temat tożsamości sprawcy napaści policjanci otrzymali od funkcjonariuszy, którzy rozpoznali mężczyznę. W tym samym czasie na komendę zgłaszali się także internauci.

Podczas środowego okazania w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach mężczyzna został rozpoznany.

– Rozpoznały go zarówno poszkodowane kobiety, jak i świadkowie zdarzenia – przekazała Aneta Orman, rzeczniczka katowickiej policji.

Jedna z poszkodowanych dziewczyn podziękowała już internautom za pomoc.

– Chciałam wszystkich poinformować, że sprawca został rozpoznany przez grono ludzi. Jesteśmy w 00 proc. pewni, że to on. Chciałam każdemu podziękować za każde udostępnienie, za każda pomoc, jaką dostaliśmy. Nie spodziewałyśmy się takiego rozgłosu, ale dzięki temu udało się to zrobić dużo szybciej niż policji – napisała na swoim Facebooku 18-letnia Elwira.

Mężczyzna wróci do zakładu karnego

Mężczyzna wróci teraz do zakładu karnego. W najbliższych dniach zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty.

– Policjanci ustalili także tożsamość dwóch pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu. Ich zatrzymanie to tylko kwestia czasu – dodaje Aneta Orman.

Postępowanie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Kiedy i jakie zarzuty usłyszy 26-latek zdecyduje prokurator.

AKTUALIZACJA (25 maja 2017, godz. 10.00)

Katowiccy policjanci zatrzymali drugiego mężczyznę, który jest zamieszany w brutalną napaść na dwie młode kobiety z Sosnowca. To 20-letni mieszkaniec Piekar Śląskich.

Do zatrzymania 20-latka doszło w środę (24 maja) po godz. 19.00 w jego miejscu zamieszkania. Dziś został już doprowadzony do prokuratury.

Trzeci mężczyzna wciąż jest poszukiwany. Jego zatrzymanie to jednak tylko kwestia czasu – uspokaja Aneta Orman z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wcześniej pisaliśmy:

Policjanci z Katowic poszukują trzech mężczyzn, którzy na ulicy Piotra Skargi w Katowicach napadli na dwie młode kobiety z Sosnowca. Na ulicy Piotra Skargi w Katowicach mężczyzna ranił rozbitą butelką dwie młode kobiety z Sosnowca. Okaleczone na twarzy dziewczyny...