Do Sądu Okręgowego w Katowicach skierowano akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2017 roku rozbitą butelką pociął twarze dwóch młodych sosnowiczanek. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Katowicka prokuratura przekazała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Sebastianowi K., który w centrum Katowic zaatakował dwie młode sosnowiczanki i pociął ich twarze rozbitą butelką. Do ataku doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2017 roku.

Mężczyzna oskarżony jest o popełnienie trzech przestępstw. – Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i równocześnie spowodowanie trwałego zeszpecenia u jednej z pokrzywdzonych oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci dwóch ran u drugiej z młodych kobiet. Mężczyzna odpowie także za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia dwóch mężczyzn, znajomych pokrzywdzonych kobiet – mówi Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Sebastian K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Oskarżony twierdzi, że przypadkowo ugodził butelką pokrzywdzone. – Jak ustalono w śledztwie, mężczyzna działał z dużą siłą, z zamiarem pozbawienia życia kobiety. Jak wynika z opinii biegłego, obrażenia ciała, których doznała druga kobieta, w postaci rany podbródka i przedramienia, naruszyły prawidłowe funkcjonowanie jej organizmu na okres powyżej 7 dni – dodaje Zawada-Dybek.

Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna od maja 2017 roku jest tymczasowo aresztowany. Pozostali oskarżeni również nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Wobec nich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.