Kończą się prace związane z termomodernizacją i remontem hali widowiskowo-sportowej MCKiS w centrum Jaworzna. Mimo trwającej pandemii na placu budowy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Zasadnicza część inwestycji związana z termomodernizacją już się zakończyła. Do wykonania zostały jeszcze prace wewnątrz obiektu. Trwa też porządkowanie terenu przed halą, prace zaplanowano do końca czerwca.

Hala ma nową elewację i świetliki na dachu. Nowa jest też instalacja elektryczna i przeciwpożarowa. Hala zyskała również dodatkową przestrzeń. W ramach rozbudowy do obiektu dostawiono dwa pomieszczenia magazynowe. Przylegają one do hali od strony ulicy Królowej Jadwigi. Dzięki temu rozwiązaniu uwolniona została przestrzeń pod trybunami, gdzie przed remontem mieściły się magazyny.

Remont hali widowiskowo-sportowej na finiszu – fot. UM Jaworzno
Remont hali widowiskowo-sportowej na finiszu – fot. UM Jaworzno

Wewnątrz budynku remontowany jest też hol, który zyska m.in. nową posadzkę, a jego ściany zostaną odświeżone. Nowy będzie też parkiet w głównej części hali. Remont przechodzą toalety i łazienki z prysznicami.

Ważną zmianą jest nowy system przeciwpożarowy oraz możliwość zwiększenia liczby uczestników imprez organizowanych wewnątrz hali. Dotąd uczestniczyć w nich mogło nieco ponad 1300 osób. Teraz hala pomieści ponad 2 tysiące osób. Z pewnością większy będzie komfort uczestników wydarzeń organizowanych w hali. Wszystko dzięki nowemu oświetleniu, systemowi nagłośnienia czy wentylacji – mówi Dawid Litka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Remont hali widowiskowo-sportowej na finiszu – fot. UM Jaworzno
Remont hali widowiskowo-sportowej na finiszu – fot. UM Jaworzno

Ostatnie prace trwają też na zewnątrz hali. Schody zyskują nowe płytki, odnowione zostaną też murki oporowe. Przed halą pojawi się betonowa kostka.

Prace związane z termomodernizacją, rozbudową i remontem hali to koszt blisko 14 mln zł, z czego ponad 6 mln zł to unijna dotacja.

10 KOMENTARZE

  • Potwierdzam!
   i „galeria” handlowa normalna a nie taka okrojona jak Plaża – w upał albo ulewę jest się gdzie podziać

  • W Sosnowcu budują obiekty sportowe to gospodarz jest niedobry, bo niepotrzebnie wydaje pieniądze. W Jaworznie budują obiekty sportowe to gospodarz jest w porządku?
   Hipokryta z ciebie.

   • Nie budują, a remontują więc różnica jest… powiem w liczbach Sosnowiec wydaje 200 mln, Jaworzno 14 mln.
    Jaworzno dostało dofinansowanie, Sosnowiec nie…
    Podać Ci więcej danych dlaczeho gdzieś jesz lepiej niż w Sosnowcu ??

    • Jaworzno ma rozwalający się stadion, który traci homologację, a Sosnowiec będzie miał funkiel nówkę stadion, lodowisko i halę. Podać co więcej danych?

     • I co będziesz robił na tym nowym stadionie… patrzył jak najemnicy przejadają pieniądze naszego Miasta.? To już zakrawa na masochizm…

 1. W Jaworznie centrum zmieniło się DIAMETRALNIE. Jest tam jakaś wizja. Przyjemnie się patrzy na nowo powstałe budynki i otoczenie. W Sosnowcu jest brzydko i centrum miasta wygląda jak zlepek przypadkowo ustawionych obiektów, bez ładu i składu. Widziałem wizualizacje nowego remonto miasta i stwierdzam, że będzie taki sam pierdolnik jak jest teraz. Zero wizji, zero koncepcji.
  Dal porównania można jeszcze przytoczyć dąbrowskie plany na przebudowę terenów w centrum po dawych zakładach Defum i tam, aż miło popatrzeć na wizualizacje.
  W Sosnowcu tylko Zagłębie Sosnowiec, a w pozostałych, sąsiednich miastach można znaleźć resztę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here