Atrakcyjny teren w centrum Sosnowca, na którym stał słynny budynek Wydziału Farmacji, został wystawiony na sprzedaż. Do jego zakupu zachęca prezydent miasta. „Zgoda prezesa nie jest wymagana”.

„Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu. Srebrny, złoty, jaki chcesz. Zgoda prezesa niewymagana” – tak brzmi hasło, którym prezydent Sosnowca zachęca do zakupu blisko 4-hektarowej działki w centrum miasta. Nawiązuje ono do niedawnej „afery taśmowej” z Jarosławem Kaczyńskim.

Wybuduj sobie wieżowiec - fot. UM Sosnowiec
Wybuduj sobie wieżowiec – fot. UM Sosnowiec

Nietypowa reklama ma zachęcić inwestorów do zakupu działki w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej, gdzie kiedyś stał słynny Szkieletor. Niedawno ogłoszono przetarg na sprzedaż ponad czterohektarowego terenu. Cena wywoławcza wynosi nieco ponad 10,7 mln złotych. Otwarcie ofert nastąpi 14 lutego.

– Czterohektarowa działka na której można wybudować dwie lub trzy wieże i nie trzeba tego z nikim konsultować, zgoda prezesa nie jest wymagana – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prezydent wierzy, że dzięki reklamie uda się sprzedać teren należący do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który kiedyś miał być sztandarową inwestycją uczelni. Uczelnia próbował kilkukrotnie sprzedać obiekt. Ostatecznie w 2016 roku zlecono jego wyburzenie.

Czy tym razem uda się sprzedać atrakcyjny teren w centrum Sosnowca?

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

  1. Ostatnie podrygi i żarciki pana Ch… Z Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego odwołany a pieniążki z Warszawy i Katowic już nie popłyną 🙂

    • Wiadomo, bo przecież partyjniacy z jedynej słusznej opcji będą rozdawali unijną kasę z klucza partyjnego, a nie wg publicznych potrzeb. Na szczęście dni tej partii są policzone

  2. Ja to oceniam jako marny żarcik marnego kabareciarza bo będąc w tym miejscu w którym się znalazł nie powinien kpić z najważniejszych ludzi w państwie, on niestety nie czuje powagi chwili i to robi szkodząc nam wszystkim. Niestety to ci ludzie go wybrali i teraz przyjdzie im płacić za to rachunki on swoją pensję dostanie i chce wyrwać jeszcze więcej!!!

  3. Sosnowiec powinien zostać zaorany, prezydent ze swoim elektoratem pogonieni z miasta a potem można i ze dwie wieże wybudować

    • Na razie to może być odwrotnie, bo kaczkowy elektorat jakby w mniejszości, a w miarę jak inflacja będzie zżerać 500zł łapówki wyborczej, szala będzie się jeszcze bardziej przechylać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here