8 lutego został uruchomiony punkt informacji miejskiej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Zmiany w bibliotece są efektem, jakich dokonuje książnica z myślą o potrzebach i oczekiwaniach swoich użytkowników oraz wszystkich podróżnych odwiedzających królewskie miasto, którzy będą mogli korzystać z punktu informacji także w nowo otwartej filii biblioteki mieszczącej się w budynku Dworca PKP.

W punkcie informacji dostępne są bezpłatne ulotki i foldery z ofertą kulturalną miasta i powiatu, historyczne informatory miejskie i regionalne, które trafią do rąk zainteresowanych osób dzięki współpracy biblioteki z różnymi instytucjami, stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi, miastem Będzin oraz gminami powiatu będzińskiego, których prezentacje multimedialne będzie można oglądać na ogólnie dostępnym telewizorze.

Nowy punkt informacji miejskiej w Będzinie - fot. UM Będzin
Nowy punkt informacji miejskiej w Będzinie – fot. UM Będzin

Ponadto, w punkcie znaleźć można usługi poligraficzne, pomoc w obsłudze katalogu księgozbioru biblioteki, internetowego systemu informacji prawnej LEX oraz wirtualnej czytelni IBUK libra oraz opiekę nad strefą książek uwalnianych w ramach akcji „książka raz przeczytana innym ofiarowana” oraz wystawami prezentowanymi w Galerii klubu „Pod Sową” i przestrzeni holu dolnego i górnego biblioteki.

Od kilkunastu lat o bibliotekach mówi się, jako o „trzecim miejscu”, miejscu przyjaznym, w którym można spędzać czas wolny od pracy i obowiązków. Punkt informacji wychodzi naprzeciw tym potrzebom, zmieniając przestrzeń biblioteki tak, by zachęcała do odwiedzin, do odpoczynku między codziennym zabieganiem, do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym miasta.

Z informacji, jakimi służy punkt można korzystać na miejscu, telefonicznie, a także za pośrednictwem poczty internetowej.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here