Ruszyła przebudowa głównej sieci wodociągowej, odpowiedzialnej za dostarczenie wody do Milowic. Prace zlecone przez Sosnowieckie Wodociągi będą prowadzone nie tylko w Sosnowcu, ale również w Katowicach.

W Sosnowcu inwestycja rozpoczyna się w okolicach ulicy Baczyńskiego, przy granicy z Katowicami, następnie biegnie wzdłuż Brynicy, by na wysokości schroniska dla zwierząt przejść na stronę Katowic. Prace zakończą się w rejonie centrum handlowego przy ul. Milowickiej w Katowicach. Właśnie w tym rejonie znajduje się ujęcie wody pitnej, trafiającej do mieszkańców Milowic.

Warta 2 mln zł inwestycja sprawi, że zwiększy się niezawodność i jakość dostarczanej wody. Prace powinny zakończy się na przełomie czerwca i lipca.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

 1. To tam pod tą kompostownią za Brynicą jest ujęcie wody pitnej dla Milowic?!
  SERIO?!
  To tak samo jakby z Rawy pić!

   • Artykuł jest źle napisany, nawet czytając ze zrozumieniem. W tamtym rejonie nie ma bowiem żadnego ujęcia wody. Przebiega tamtędy tylko główna magistrala wodociągowa i to do niej jest wykonane PRZYŁĄCZE z którego wodę mają w Milowicach. Najbliższe ujęcie wody to jest na Maczkach (woda z Białej Przemszy) i w Będzinie (woda z Czarnej Przemszy).

    • dzięki za wsparcie :]
     Już myślałem, że po cichu poprawili treść.
     To ujęcie za Brynicą mnie ujęło 🤘

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here