Dobra wiadomość dla mieszkańców Jaworzna. W poniedziałek, 20 kwietnia podpisana została umowa na wykonanie pumptracku. Inwestycja powstanie w ramach 7. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Pumptrack, czyli tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening, powstanie na terenie skweru zlokalizowanego przy parkingokładce oraz hali widowisko-sportowej przy ul. Grunwaldzkiej i Królowej Jadwigi w Jaworznie. Powierzchnia toru wraz ze skarpami wynosić będzie ok. 1200-1500 m2.

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego złożona została tylko jedna oferta firmy Velo Projekt z Białegostoku na kwotę 398 tys. zł. Zadanie zostanie wykonane w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Tor rowerowy ma powstać do końca września 2020 roku.

To drugie zadanie wyłonione do realizacji w puli 2,2 mln zł. Równolegle realizowane jest zadanie główne dotyczące budowy chodników w dzielnicach Jaworzna. W przypadku chodników – opracowana już została dokumentacja projektowa, obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego na wykonawcę robót.