W niedzielę, 7 października w Czeladzi odbyło się oficjalne otwarcie drugiego w mieście wybiegu dla psów „Psiaczkownia”.

W Czeladzi otwarto kolejny wybieg dla psów. „Psiaczkownia” powstała w parku Prochownia. Jest to kolejne miejsce aktywnego wypoczynku dla psich przyjaciół i ich właścicieli. Zwierzęta mogą tu bez żadnych przeszkód korzystać z pełni swojej swobody.

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się już tradycyjnie od kawalkady, czyli pochodu alejkami parku. Główną atrakcją były pokazy agility i obi poprowadzone przez Magdalenę Świderską i Klaudię Litwin. Efekty ich pracy z psami były niezwykłym widowiskiem dla uczestników wydarzenia.

Przez cały czas skorzystać można było z porad wielu specjalistów: dyplomowanej behawiorystki, lekarza weterynarii, groomera i specjalisty pielęgnacji zwierząt domowych czy trenera psów rodzinnych.

To już drugie w mieście miejsce przeznaczone dla czworonogów. W październiku ubiegłego roku w Parku Jordan otwarto Rexarium. Wybiegi dla psów stają się coraz popularniejsze w naszym regionie. Przypomnijmy, że takie miejsca funkcjonują już m.in. Sosnowcu, Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Kolejne ma powstać w Porębie.