W Zagłębiu Dąbrowskim powstał kolejny tor dla psów. Tym razem to władze Dąbrowy Górniczej postanowiły zadbać o potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.

Dąbrowski tor przeszkód dla psów powstał przy ulicy Podlesie, w pobliżu ulicy Młodych i osiedla Kasprzaka. Jego głównym zadaniem jest psychiczny i fizyczny rozwój psa.

Wybieg i tor treningowy, usytuowane na planie okręgu, zajmują obszar 630 m2. Znajduje się tam czternaście urządzeń. Wśród tych do ćwiczeń agility znalazły się m.in. równoważnia ruchowa, tuba, drążek do przeskakiwania, drążki i pierścienie do przeskoków, platforma, słupki do slalomu czy kładka.

Urządzenia będą zastosowane odpowiednio zarówno dla dużych, jak i małych ras. Sprawią one, że psy nie będą się tu nudzić. – To pionierskie przedsięwzięcie w naszym mieście. Jeśli się sprawdzi, rozważymy utworzenie podobnych obiektów w innych lokalizacjach – zapowiada Damian Rutkowski, zastępca prezydenta miasta.

Strefy wykonane są z różnych materiałów tj. żwiru, piasku, trawy, a dojście z kostki betonowej. Poszczególne części zostały oddzielone obrzeżami betonowymi tzw. krawężnikowymi. Środek zajmie spory trawnik, a opiekunowie psów korzystać mogą z ławek i żwirowej ścieżki.

Na terenie wybiegu znajdują się kosze na psie odchody. Cały teren jest ogrodzony i dostępny dla czworonogów i ich właścicieli przez całą dobę. Koszt inwestycji wynosi ponad 96 tys. złotych.

O powstanie tego typu miejsca wielokrotnie interweniowali sami mieszkańcy, którzy, obserwując inwestycje w miastach ościennych, wykazywali potrzebę powstania toru także w dębowym mieście. Co warte podkreślenia, jest to kolejna przestrzeń dla czworonogów w naszym regionie. Podobne place treningowe funkcjonują już w Sosnowcu, Będzinie oraz w Czeladzi.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here