W czwartek, 11 października w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbędą się Targi Pracy, podczas których potencjalni pracownicy będą mogli znaleźć ciekawe oferty pracy.

11 października w godz. od 10.00 do 12.00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie przy ul. Krasickiego po raz kolejny odbędą się Targi Pracy. Osoby poszukujące pracy będą mogły zapoznać się z ofertami wielu przedsiębiorstw.

– Podczas targów przedsiębiorcy zaprezentują uczestnikom oferty pracy z regionalnego rynku, natomiast osoby zainteresowane pracą za granicą będą mogły zapoznać się z ofertami w ramach sieci EURES – wyjaśniają przedstawiciele PUP w Będzinie.

Głównym celem targów jest pomoc pracodawcom w doborze poszukiwanych pracowników, stworzenie możliwości przedstawienia swojej oferty zatrudnieniowej oraz prezentacji firmy. Potencjalni kandydaci do pracy będą mieli możliwość bezpośredniego poznania pracodawców i proponowanych ofert pracy.

Targi Pracy - fot. mat. pras.
Targi Pracy – fot. mat. pras.

Na będzińskich Targach Pracy nie zabraknie również ofert szkoleń i przekwalifikowań zawodowych. – Będzie można skorzystać z porad specjalistów z zakresu rynku pracy, prawa pracy, podatków, ubezpieczeń społecznych czy zapoznać się z możliwościami pozyskiwania środków z Unii Europejskiej – podkreślają organizatorzy.

Powiatowe Targi Pracy będą także doskonała okazją do uzyskania szczegółowych informacji o projektach współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w województwie śląskim.

Targi Pracy w Będzinie organizowane są pod honorowym patronatem starosty będzińskiego Arkadiusza Watoły.