Sosnowieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w trakcie meczu Zagłębia Sosnowiec z Cracovią, posiadali niedozwolone przedmioty.

Do zatrzymania doszło w niedzielę, po meczu Zagłębia Sosnowiec z Cracovią, który odbył się na Stadionie Ludowym. 32-letni mieszkaniec woj małopolskiego i 26-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego zostali ujęci przez pracowników ochrony w związku z posiadaniem niedozwolonych przedmiotów.

Zabezpieczono przy nich ponad 30 sztuk różnego rodzaju materiałów pirotechnicznych. Za posiadanie takich materiałów sprawcom może grozić nawet kara 5 lat pozbawienia wolności.

Trzeci z zatrzymanych, 33-letni mieszkaniec Sosnowca, dokonał naruszenia nietykalności pracownika ochrony – podczas sprzeczki odepchnął mężczyznę pilnującego bezpieczeństwa i porządku na ternie imprezy. Za ten czyn Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez masowych przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, w trakcie meczu w sektorze zajmowanym przez kibiców Cracovii doszło również do rozwinięcia tzw. „sektorówki” i odpalenia rac. Policjanci prowadzą intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawców tego czynu.