W sobotę, 29 września w Pałacu Mieroszewskich odbył się I Będziński Festiwal Fotografii. Od wczesnego popołudnia pałacowe wnętrza zmieniły się w miejsce spotkania z fotografią.

Za nami I Będziński Festiwal Fotografii, który rozpoczął się od prelekcji o Australii, jaką przygotowała Leokadia Krawiec – podróżniczka i fotograf. Kolejny wykład przygotowała Lidia Stefek – podróżniczka i pisarka, która opowiedziała o swoich fotopodróżach po Ameryce Południowej. W czasie tych prelekcji goście mogli się dowiedzieć, jak przygotować się fotograficznie do dalekich podróży.

Kolejnym gościem festiwalu był Radosław Kaźmierczak, który opowiedział o fotografii z perspektywy profesjonalisty. Przewrotny tytuł prelekcji Kaźmierczaka „Jak sfotografować Lyncha?” był przyczynkiem do wielu pytań dotyczących sprzętu, specyfiki pracy czy zawodowych upodobań.

O swoim projekcie „Black And White Beauty”, a także o kulisach fotografii modowej opowiedział z kolei Bastek Czernek. Podczas spotkania zainteresowani zobaczyli kilka filmów prezentujących kulisy sesji fotograficznych, a także dowiedzieli się, jak i gdzie autor zrealizował swój projekt „Black And White Beauty”. W duecie z Bastkiem Czernkiem, jako gość specjalny, wystąpiła Pin Up Candy Burlesque Star, która opowiedziała o pracy z aparatem fotograficznym z perspektywy modelki, a także o własnych doświadczeniach i współpracy z wieloma znanymi fotografami mody.

Na I Będzińskim Festiwalu Fotografii poza niezwykle ciekawymi prelekcjami organizatorzy przygotowali między innymi spotkanie z Tomaszem Woźniakiem, niezwykle zdolnym fotografem, który opowiadał zainteresowanym jak zorganizować sobie w domu ministudio, a także w specjalnie do tego celu zaaranżowanym miejscu wykonywał profesjonalne zdjęcia portretowe z użyciem studyjnego sprzętu fotograficznego.

Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć wystawy zdjęć Bastka Czernka, Radosława Kaźmierczaka i Tomasza Woźniaka.