Dąbrowscy policjanci przechwycili blisko kilogram substancji psychoaktywnych oraz zatrzymali pięciu mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Tuż po upalnym weekendzie, gorąco zrobiło się na jednym z dąbrowskich osiedli. Stróże prawa z dąbrowskiej komendy wpadli na trop kilku mężczyzn, którzy mogli posiadać znaczne ilości narkotyków i nimi handlować. Kryminalni ustalili miejsce transakcji i na gorącym uczynku przyłapali pięciu mężczyzn w wieku 28-32 lat.

Narkotyki w Dąbrowie Górniczej

Zatrzymanie pierwszego z nich miało miejsce na przystanku autobusowym, zaraz po zakupie narkotyków. Kolejni mężczyźni wpadli podczas nielegalnego procederu w mieszkaniu jednego z nich. Podczas przeszukania pomieszczenia i podejrzanych policjanci znaleźli łącznie blisko kilogram marihuany. Wszyscy zatrzymani znani są już stróżom prawa, a jeden z nich był notowany za przestępstwa narkotykowe – przekazali dąbrowscy mundurowi.

Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, a narkotyki przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych wszyscy dąbrowianie usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, dwóch z nich dodatkowo odpowie za handel substancjami psychoaktywnymi.

Policja i prokuratura wnioskowały o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się i zadecydował, że trzech z nich najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami, a dwaj pozostali zostaną objęci policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

16-latek bez prawa jazdy jechał od krawężnika do krawężnika