Fabryka Pełna Życia zaprasza na wakacyjny weekend do Dąbrowy Górniczej. Na Zagłębiaków czeka m.in. strefa smaku, dobra muzyka i zajęcia dla najmłodszych. W niedzielę będzie także Dąbrowski Jarmark Staroci.

W najbliższą sobotę, 17 lipca, czeka na wszystkich nową propozycja spędzenia czasu wolnego w Fabryce Pełnej Życia. To oferta dla tych, którzy dbają o z kondycje i lubią aktywność fizyczną. Zdrowy kręgosłup to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej, który Fabryka Pełna Życia przygotowuje razem z Klubem Sportowym Centrum Formy w Dąbrowie Górniczej.

Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia – zachęca Mateusz Balcer, trener personalny Centrum Formy. Start o godz. 9.30.

Weekend w Fabryce Pełnej Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Warsztaty dla dzieci

A godzinę później rozpocznie się kolejne bezpłatne wakacyjne spotkanie dla dzieci, czyli rozrywka, edukacja, zdrowy ruch i to wszystko „pod gołym niebem” – na trawie i w piasku w Fabryce Pełnej Życia z myślą o naszych milusińskich.

– Tym razem bawialnia/kawiarnia BOHOmaz z Dąbrowy Górniczej przygotowała warsztaty paleontologiczne – odkrywamy dinozaury, podczas których dzieci będą mogły zamienić się w studentów paleontologii i w piasku poszukać prawdziwych kości dinozaurów oraz innych skarbów ziemi, a w masie solnej odcisnąć muszlę Amonita i stopę dinozaura i tak własnoręcznie wykonaną pracę zabrać do domu na pamiątkę – mówi Adam Pawlicki z Fabryki Pełnej Życia.

Weekend w Fabryce Pełnej Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Dąbrowski Jarmark Staroci, joga i potańcówka międzypokoleniowa

W niedzielę, 18 lipca, czeka kolejny Dąbrowski Jarmark Staroci. To idealna okazja, żeby pochylić się nad wieloma eksponatami sprzed lat, powspominać i może kupić coś wyjątkowego.

Chętnym na odrobinę rekreacji i skupienia o godz. 10.00 przygotowano godzinne zajęcia z jogi na trawie. A na koniec weekendu o godz. 19.00 rozpocznie się potańcówka międzypokoleniowa, czyli zabawa taneczna dla wszystkich w rytmach, którym ton nadają członkowie orkiestry dętej.

Weekend w Fabryce Pełnej Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Harmonogram weekendu w Fabryce Pełnej Życia:

Piątek (16 lipca): Strefa Smaku od godz. 12.00 / od godz. 19.00 DJ set.
Sobota (17 lipca): Strefa Smaku od godz. 10.00 / Zdrowy kręgosłup, godz. 9.30-10.30 / Warsztaty dla dzieci, godz. 10:30-11:30 / od godz. 19.00 DJ set.
Niedziela (18 lipca): Strefa Smaku od godz. 10.00 / Jarmark staroci od godz. 8.00 / Joga na trawie, godz. 10:00-11:00 / 19.00 potańcówka międzypokoleniowa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Fabryka Pełna Życia ma się wyróżniać w przestrzeni miejskiej