Przed nami wielkie artystyczne święto w Czeladzi. W najbliższą sobotę, 8 września, odbędą się Urodziny Piasków. Przygotowano moc atrakcji.

W najbliższą sobotę, 8 września, już po raz kolejny mieszkańcy Czeladzi będą świętować Urodziny Piasków. Główne koncerty, podobnie jak przed rokiem, odbędą się na stadionie Górnika Piaski przy ul. Mickiewicza.

Tegoroczna impreza rozpocznie się o godz. 15.30 tradycyjnym przemarszem z Placu Viannaya na stadion Górnika Piaski. Po krótkim obrzędzie dożynkowym i przy akompaniamencie orkiestry dętej mieszkańcy najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego rozpoczną wielkie świętowanie.

Wcześniej jednak organizatorzy zaproszą do wspólnego czytania (godz. 17.15). Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Tym razem lekturą obowiązkową będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Tak jak w zeszłym roku, akcję organizuje Miejska Biblioteka Publiczna, zapraszając do udziału znane osobistości z Czeladzi.

O godzinie 18:00 rozpocznie się blok koncertowy. Pierwszym zespołem, jaki zaprezentuje się czeladzkiej publiczności, będzie lokalny zespół rockowy CIENIE. Godzinę później swoje największe hity zaśpiewa Wanda i Banda, a gwiazdą wieczoru będzie Mrozu (godz. 21.00), którego hity „Miliony monet” i „Bo jak nie my, to kto” wciąż królują na listach przebojów.

Organizatorzy przygotowali także sporo atrakcji dla dzieci. – Dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. lunapark, rozgrywki sportowe z MOSiR-em, animacje, malowanie twarzy, bańki mydlane z animatorami oraz warsztaty artystyczne z KAJUNE – wymienia Agata Krajewska z Kopalni Kultury w Czeladzi. – Dorosłych zapraszamy również do punktu gastronomicznego na dobrą grillowaną kiełbaskę – dodaje.

Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Twoje Zagłębie.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Urodziny Piasków 2017. Dożynki, koncerty i spora dawka dobrego humoru [DUŻO ZDJĘĆ]