W Czeladzi cały czas remontują drogi. Prawie gotowa jest już ulica Scheiblera. Postępują też prace przy budowie obwodnicy osiedla Piłsudskiego.

Jak informuje burmistrz Czeladzi ulica Scheiblera jest już prawie gotowa. Prace związane z budową kanalizacji i sieci wodociągowej, położenie krawężników i nakładki asfaltowej zostały zakończone i ulica jest prawie gotowa.

– Gotowa jest także towarzysząca ulicy ścieżka rowerowa, która powiększy sieć już istniejących. Zbudowany jest także zaplanowany tam parking i liczne miejsca parkingowe wzdłuż drogi. Oczywiście cała ulica i parkingi będą oświetlone nowoczesnymi lampami ledowymi. Uporządkowany został także cały niezabudowany pokopalniany teren. Zdecydowaliśmy też, że przy okazji wybudujemy fragment ulicy, który połączy ulicę Scheiblera z ulicą Węglową – przekazał burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Budowa ulicy Scheiblera, nowej obwodnicy osiedla Piłsudskiego oraz przebudowa Kilińskiego – fot. UM Czeladź

Budowa obwodnicy osiedla Piłsudskiego

Kolejną ważną drogową inwestycją w mieście jest budowa obwodnicy osiedla Piłsudskiego, która rozpoczęła się w lutym tego roku. Powstała już tam kanalizacja i sieć wodociągowa wzdłuż budowanej obwodnicy. Gotowa jest także podbudowa i właśnie montowane są krawężniki.

– Widać już też wyraźnie przyszłe, kolejne w naszym mieście, rondo. Ten sam wykonawca, który buduje obwodnicę, będzie też jeszcze w tym roku remontował ulicę Siemianowicką i wymieni nakładkę asfaltową oraz zaznaczy sporo dodatkowych miejsc parkingowych w okolicach garaży od strony ulicy Równoległej – podkreśla włodarz Czeladzi.

Budowa ulicy Scheiblera, nowej obwodnicy osiedla Piłsudskiego oraz przebudowa Kilińskiego – fot. UM Czeladź

Zmienia się też ulica Kilińskiego

Wreszcie rozpoczął się również drugi etap remontu ulicy Kilińskiego. – Pod koniec ubiegłego roku zbudowana została tam nowa zbiorcza sieć kanalizacji sanitarnej i nowy wodociąg. Obecnie powstanie również zbiorcza sieć kanalizacji burzowej i odnowiona zostanie cała ulica wraz z chodnikami, która zakończona będzie małym rondem łączącym Kilińskiego z Bytomską i ulicą Niwa. Przypomnę też, że trwają przygotowania do remontów ulicy Polnej i Pustej – dodaje Zbigniew Szaleniec.