Sieć sklepów SPAR rozbuduje swoje centrum logistyczne na terenie Wschodniej Strefy Ekonomicznej w Czeladzi. Łącznie zajmie powierzchnię 20 tysięcy mkw.

Jest to kontynuacja działań zapoczątkowanych przez firmę w 2020 roku. Wówczas uruchomili oni pierwszy magazyn o powierzchni 8,8 tysięcy mkw. W jego skład wchodziły części na artykuły suche, chłodnia oraz część biurowa.

Druga hala będzie jeszcze większa. Ma zająć 11,2 tysięcy mkw. Ma zostać przeznaczona w większości na magazyn, chłodnię i mroźnię. Jak będzie wyglądał dokładny podział będzie wiadomo po zakończeniu prac. Realizacja została zaplanowana na trzeci kwartał 2022 roku.

Centrum w Czeladzi jest trzecim zbudowanym przez SPAR w Polsce. Firma posiada magazyny także w okolicach Poznania oraz pod Warszawą. Czeladzkie centrum logistyczne ma zapewnić dostawy towarów do sklepów sieci na południu kraju.

Jak stwierdził burmistrz Czeladzi firma kupując tereny zapowiedziała budowę łącznie pięciu hal. – Cieszy fakt, że Nasza Wschodnia Strefa Ekonomiczna, powoli się zapełnia, bo każdy taki obiekt, to sporo nowych miejsc pracy, no i niemałe podatki, dzięki którym możemy dalej remontować i dynamicznie rozwijać nasze miasto – dodaje Zbigniew Szaleniec.