Prezydent Zawiercia, Łukasz Konarski poinformował, że przebywa na kwarantannie po tym jak miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Z każdym dniem przybywa liczba osób zakażonych koronawirusem oraz liczba osób przebywających na kwarantannie. W tej drugiej grupie znalazł się prezydent Zawiercia. – Do najbliższego czwartku będę przebywał na kwarantannie. Miałem kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik na obecność koronawirusa – mówi Łukasz Konarski. – Czuję się dobrze i będę pracował zdalnie z domu – dodaje.

Jak podkreśla prezydent Urząd Miejski w Zawierciu pracuje na dotychczasowych zasadach. Zgodnie z niedawnymi zmianami, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników zawierciańskiego magistratu, wprowadzono szczególne zasady przyjmowania petentów. Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu.

Urzędnicy zalecają, aby wszelkie płatności dokonywać w formie przelewu, w tytule przelewu wpisując dane właściciela oraz czego dotyczy wpłata. Zaleca się ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum, a bieżące sprawy, w miarę możliwości, rozwiązywane będą telefonicznie lub mailowo. Spis ważnych numerów telefonów znajduje się na stronie urzędu.