Badania jednego z pracowników oddziału obserwacyjnego-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu potwierdziły u niego obecność koronawirusa.

Badania jednego z pracowników oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu potwierdziły u niego obecność koronawirusa – podała w środę placówka. To jedna z 9 osób w woj. śląskim, u których w ostatnich godzinach potwierdzono zakażenie.

– Mężczyzna przebywa w warunkach izolacji domowej. Od pozostałego personelu oddziału pobrano próbki do badań. Decyzją stacji sanitarno-epidemiologicznej osoby te zostały objęte kwarantanną. W związku z zaistniałą sytuacją trwają ustalenia z Urzędem Wojewódzkim i sztabem zarządzania kryzysowego dotyczące dalszego funkcjonowania oddziału w okresie kwarantanny – poinformował Szpital Powiatowy w Zawierciu.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował w środę rano, że ten mężczyzna w sile wieku najprawdopodobniej zakaził się w miejscu pracy.

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu leczonych jest obecnie 8 pacjentów z koronawirusem. Wśród nich jest też kobieta z powiatu myszkowskiego. Sanepid ustala źródło zakażenia w tym przypadku.

W sumie w woj. śląskim potwierdzono dotąd 96 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Widzimy co się dzieje . Musimy mobilizować się do koniecznej izolacji i w ten sposób pomóc nam wszystkim i służbie zdrowia. Obecne wyzwanie jest bardziej groźne od wojny ponieważ wróg jest niewidoczny. Po wszystkim Świat będzie całkowicie inny. Nauczy to nas pokory i szacunku do innego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here