Sosnowieccy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 31-latek by uniknąć spotkania z policjantami wyskoczył przez okno.

Mieszkaniec Sosnowca był poszukiwany od lipca zeszłego roku. W lipcu b.r. sprawę przejął Zespół Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KMP w Sosnowcu. Kryminalni namierzyli mieszkanie w którym przebywa 31-latek. Wiedzieli, że jest świadomy czekającej go odsiadki, więc może próbować stawiać opór lub uciekać. Dlatego kiedy zauważyli go wchodzącego do klatki domu, szybko podążyli za nim.

Intuicja ich nie zawiodła. Już po chwili mężczyzna próbował opuścić budynek przez okno. Nie wziął tylko pod uwagę faktu, że policjanci przewidzą taki scenariusz. Kiedy dwóch mundurowych pukało do jego drzwi, w tym czasie dwóch innych policjantów czekało z drugiej strony budynku, pod oknami. Poszukiwany skoczył niemal prosto w ich ręce.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie, skąd trafi do docelowego zakładu karnego. Odbywać będzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczoną mu za rozbój.