Chorzowscy policjanci poszukują Kamila Żyłę, podejrzanego o dokonanie zabójstwa dziennikarza. Prokuratura wydała za poszukiwanym list gończy, a Sąd Rejonowy w Chorzowie zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca przebywania Kamila Żyły, podejrzanego o dokonanie zabójstwa dziennikarza do którego doszło w marcu w parku Śląskim w Chorzowie. Mężczyzna zadał ofierze około 50 ciosów nożem i uciekł. Do tej pory nie udało się go zatrzymać.

– Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o poszukiwanym, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z policjantami z chorzowskiej komendy pod numerem 47 85 452 55 (e-mail: dyzurny@chorzow.ka.policja.gov.pl) lub z najbliższą jednostką policji – numer 112 – mówią policjanci.

Poszukiwany Kamil Żyła urodził się 2 sierpnia 1987 roku, ostatnie miejsce zamieszkania to Jastrzębie-Zdrój, ulica Podmiejska 10/13. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo dziennikarza, do którego doszło w marcu tego roku.

poszukiwany
Poszukiwany listem gończym Kalim Żyła – fot. Śląska Policja

RYSOPIS

  • waga około 75 kg, sylwetka szczupła, wzrost 170-180 cm,
  • naturalne włosy ciemne, ostatnio zafarbowane na jasny blond,
  • oczy brązowe,
  • znakiem szczególnym jest tatuaż z logo klubu sportowego FC Barcelona.

Istnieje podejrzenie, że mężczyzna mógł uciec za granicę, dlatego prokuratura zapowiada także złożenie wniosku do Sądu Okręgowego o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Taki wniosek ma być złożony w ciągu najbliższych dni.