Mundurowi z jaworznickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży artykułów spożywczych. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie i doprowadzili mężczyzn do komendy.

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta nieznany mężczyzna wyjechał ze sklepu wózkiem wypełnionym towarem, za który nie zapłacił.

– Policjanci, którzy udali się na miejsce na parkingu przed sklepem zastali opisanego w komunikacie mężczyznę. Próbował on z kolegą załadować towar do zaparkowanego przed sklepem samochodu. Podczas legitymowania i sprawdzenia pojazdu okazało się, że w bagażniku mają oni przedmioty skradzione z tego samego sklepu tyko, że w godzinach porannych – przekazał Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Jak ustalili policjanci suma strat w wyniku działania mężczyzn to ponad 1600 złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie. Za kradzież grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.